انهار
انهار
مطالب خواندنی

خدمت به مادر بزرگ یا انجام حج؟ (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام. مدتی هست که مشغول به کار شده ام و به اندازه ای که هزینه حج من و مادرم را در بر بگیرد پس انداز کرده ام. ولی مادر بزرگم از همسایگانش آزار و اذیت می بیند و از ما درخواست کرده است که خانه ای جدید برای او پیدا کنیم، که برای این کار به تمام پسندازم نیاز پیدا می کنم. من تا کنون به حج مشرف نشده ام. در این وضعیت آیا من واجب الحج هستم یا خیر؟ اولویت با مادر بزرگم هست یا با حج من و مادرم؟ در ضمن آیا باید قبل از حج ،خمس پسندازم را بدهم، یا اینکه پول خانه و یا هزینه حج خمس ندارد؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
جواب اگر برای حجّ واجب مستطیع شده اید مقدّم هست.
اگر قصد زیارت عمره دارید به مادر بزرگ خدمت کنید.
البته به پس انداز چه برای خرید و ساخت خانه باشد چه برای هزینه حجّ خمس تعلّق میگیرد. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -