انهار
انهار
مطالب خواندنی

مشکل در طواف حج (آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال من پارسال مشرف به عمره شدم متاسفانه وقتی محرم شدیم من بعلت اینکه نتوانستم وضوی خود را نگهدارم تقریبا طواف اول و نماز را از دست دادم ولی سعی را دوباره با وضو انجام دادم . دفعه دوم که محرم شدم باز هم همینطور شد . بنابراین برگشتم هتل شب را ماندم و فردا ظهر با وضو و غسل در حالیکه کماکان احرام داشتم به حرم خدا بازگشتم منتهی حواسم نبود و با اتوبوس به حرم آمدم وسط ظهر. اعمال را بخوبی انجام دادم و به هتل بازگشتم. حال حکم من چیست ؟ آیا باید گوسفند ببرم یا نه ؟ و ... آیا حج عمره من درست است یا نه ؟ تکلیف چیست؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)

جواب پسرم، اگر وسواسی هستید که به وسواس اعتنا نکنید. و اگر وسواسی نیستید چرا آن زمان به روحانی نگفتید تا شما را راهنمایی کند؟ بنابراین الان حتما باید به روحانی کاروانی که به مکه می رود بگویید که نیابتا از طرف شما محرم شود و از احرام خارج شود تا زیارت عمره شما صحیح شود. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -