انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیا این شخص مستطیع است (آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال عموی من وضع مالی خوبی دارد و 5 فرزند مجرد دارد که می تواند برای آنها زندگی خوبی درست کند. ولی 4 برادرزاده یتیم دارد آیا حج برای او واجب است یا باید به فرزندان و برادرزاده هایش رسیدگی کند؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب اگر از نظر مالی متمکن است مستطیع هست و حج بر او واجب هست ولی اگر برادرزاده های یتیم دارد وظیفه اخلاقی اش آن است که به یتیمان برادر هم رسیدگی کند زیرا خدا به کسی که نعمت داده او را در برابر افراد ضعیف و ناتوان مسئول نموده است. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -