انهار
انهار
مطالب خواندنی

درباره ما

بزرگ نمایی کوچک نمایی
بسم الله الرحمن الرحیم
«انسان» برای قرار گرفتن در مسیر بندگی خدا و عمل به وظیفه ای که خالق متعال به عهده او نهاده است، باید تلاش کند تا از سرمایه ارزشمند عمر خویش بهترین و بیشترین استفاده را ببرد و عمر کوتاه دنیای خود را رایگان هدر ندهد و بی هدف زندگی نکند، زیرا بی هدف بودن بزرگترین ظلم به خویش هست و انسان زمانی به هدف درست موفق میشود که: به ندای فطرتش لبیک بگوید و راه درست سلوک إلی الله را با راهنمائی قرآن و اولیاء دین (علیهم السلام) طی کند.
با مطالعه و بررسی زندگانی و سلوک انبیاء عظام، اولیاء دین (علیهم السلام)، مؤمنان، وارستگان و متقیان؛ معلوم می شود همگی سعی در عبودیت و بندگی خدا و تقرب به حضرت سبحان «جلّ جلاله» داشته اند و معلوم میشود تنها راه ارزشمند هر شخص، سلوک معنوی و عبادت پیشگی اوست. و با مطالعه دستورالعمل اولیاء دین (علیهم السلام) معلوم می شود:
1- زندگی جز دین و دینداری نیست؛[1]
  -2دین سبب نورانیت و روشنایی انسانی است؛[2]
3- مقام بلند انسان در قیامت دینداری و ریزبینی و دقت در امر دینش می باشد؛[3]
4- دین سبب عزت انسان است؛[4]
5- دین شریف ترین نسب ها است.[5]
بنابراین برای رسیدن به خیر دنیا و آخرت تنها وظیفه؛ عبودیت و بندگی خداوند است به گونه ای که: تمام امور و مشغله های خود را در غالب سلوک و بندگی خدای سبحان قرار دهیم.
اینجانب نیز پس از انجام خدمات ناچیز علمی و تحقیقات مختصر فقهی، با تأسیس پایگاه اینترنتی أنهار (در 25 اردیبهشت 1388 هجری شمسی 2 روز قبل از ارتحال مرحوم آیةالله العظمی بهجت) سعی در ایجاد فضای مجازی برای آشنائی مؤمنان با احکام نمودم تا زمینه ای مساعد و آسان، برای آگاهی از وظایف شرعی مطابق فتاوای مراجع عظام تقلید در زمینه احکام شرعی فراهم شود تا گامی هر چند ناچیز دیگر نیز در راه خدمت به دین و انجام وظیفه شرعی خویش بردارم و خود را مشمول دعای مؤمنین قرار دهم.
انشاءالله این خدمت ناچیز ذخیره قبر و قیامت خود، والدین، اساتید و مربیانم قرار گیرد. و از دعاها و الطاف بیکران حضرت بقیةالله الاعظم (ارواحنا فداه) بهره مند گردم و از عموم مؤمنین در این زمینه انتظار دعا برای موفقیت خویش دارم.
خدمات پایگاه إینترنتی أنهار:
1) پاسـخگویی به سـؤالات کوتاه احکام شرعی؛
2) ایجاد زمینه مناسب برای استفاده از رساله ها و استفتائات مراجع عظام تقلید؛
3) ایجاد پیوندها برای ورود به سایت هر یک از مراجع عظام تقلید.
تقاضا دارم مؤمنین، بویژه اهل علم و فضل عظام؛ پیشنهادهای خود را در جهت بهبود خدمات بهتر از ما دریغ نفرمایند.

[1] قال علی علیه السلام: لا حیاة الّا بالدین (میزان الحکمه مترجم، 14/174 از بحارالانوار)
[2] قال علی علیه السلام: الدین نور. (غررالحکم)
[3] قال علی علیه السلام: من دقّ فی الدین نظره جل یوم القیامة خطره.( (غررالحکم)
[4] قال علی علیه السلام: الدین عزّ... (غررالحکم)
[5] قال علی علیه السلام: الدین اشرف النسبین. (غررالحکم)

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -