انهار
انهار
مطالب خواندنی

روزه داری و تحریک شدن

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام
اگر زن در هنگام روزه داری به دلیلی تحریک جنسی بشود و به سبب این تحریک کمی ترشح از او خارج شود امابه هیچ وجه دچار ارگاسم و لذت نشده باشد.آیا روزه اش باطل است و غسل بر او واجب می شود؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی بهجت(قدّس سرّه)

جواب اگر ترشح با لذت جنسی خارج شود نجس نیست و منی نمی باشد و غسل ندارد و روزه را باطل نمی کند.
اگر ترشح با شهوت (در اوج لذت جنسی) خارج شود و شخص ارضا شود و به ارگاسم برسد نجس است و منی می باشد و غسل دارد و روزه را هم باطل می کند.
البته باید روزه را نگه دارد و پس از ماه مبارک رمضان قضای آن را هم بگیرد ولی اگر روزه را به خیال باطل شدن باز کند کفاره نیز باید بدهد. یا 60 روز روزه بگیرد یا به 60 فقیر طعام دهد.

و اگر شک دارد که رطوبت و ترشح با لذت حارج شده یا با شهوت و در اوج لذت، تکلیفی ندارد و روزه باطل نمی شود.یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -