انهار
انهار
مطالب خواندنی

محرم شدن با حال حیض در عمره تمتع (آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام اگر زن جهت انجام حج واجب با حالت حیض وارد میقات جحفه شود(مدینه بعد) وبداند قبل از ایام تشریق پاک میشود و وقت کافی جهت انجام عمره تمتع دارد محرم شدن و اعمال عمره تمتع وی چگونه میباشد.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب در صورتیکه در خارج مسجد باشد و داخل مسجد نشده باشد محرم شدنش اشکالی ندارد و با احرام وارد مکه میشود اما چون حائض هست و نمیتواند طواف کند و نماز طواف بجا اورد باید نائب بگیرد تا این اعمال را برایش بجا آورد و البته سعی صفا و مروه را خودش میتواند انجام دهد و پس از سعی صفا و مروه باقی اعمال را مجدداً نائب برایش انجام دهد. یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -