انهار
انهار
مطالب خواندنی

هجوم سرمایه‏ داران امریکایی به ایران

بزرگ نمایی کوچک نمایی
پیام امام خمینی (قدّس سرّه) راجع به شهادت آیةالله سعیدی و هجوم سرمایه ‏داران امریکایی به ایران در تاریخ 20 تیر 1349  تنها شرط رابطه با آمریکا از زبان امام خمینی(ره)
بسمه تعالی
خدمت عموم فضلا و محصلین حوزه‏های علمیه ـ ایدهم‏اللّه‏ تعالی
حوادث اخیر ایران که قتل مرحوم سعیدی مترتب بر آنهاست، موجب کمال تأثر است. این تنها مرحوم سعیدی نیست که با این وضع اسف‏انگیز در گوشۀ زندان از پای درمی‏آید بلکه چه بسا افراد مظلوم و بیگناه به جرم حقگویی در سیاه چالهای زندان، مورد ضرب و شَتْم و شکنجه ‏های وحشیانه و رفتار غیرانسانی قرار می‏گیرند. این خوان یغما که مدتهاست مورد هجوم چپی و راستی قرار گرفته و گاهی با صراحت تقسیم گردیده، اکنون با عناوین دیگر با کمال عوام‏فریبی نقشه‏ کشی شده و مورد تقسیم قرار گرفته است. از طرفی کارشناسان چپی که مقصود آنها اسارت شرق و ملل اسلامی است، به اسم تأسیس کارخانۀ ذوب‏آهن[1] (که نفع آن برای استعمار و کسب وجهۀ دستگاه جبار بیشتر از نفعی است که به ملت می‏رسد) و از طرف دیگر کارشناسان و سرمایه‏ داران بزرگ امریکا به اسم عظیمترین سرمایه ‏گذاری خارجی برای اسارت این ملت مظلوم به ایران هجوم نموده ‏اند[2]. سرمایه‏ دارانی که بنا به نوشتۀ بعضی از روزنامه ‏ها هر لحظه از عمرشان دهها هزار دلار قیمت دارد، باید دید برای چه منظور در تهران اجتماع می‏کنند؟ آیا برای غمخواری و انسان‏دوستی است؟! کسانی که دنیا را به خاک و خون کشیده ‏اند و دهها هزار انسان را برای شهوات به زیر خاک کرده ‏اند در اینجا دوست صمیمی ما هستند یا نفوذ دولت ایران و عظمت شاه موجب این امر است؟! (این را هم همه می‏دانند) یا سودجویی سیاسی و اقتصادی با دامنۀ وسیع آن، که پایگاهش ایران و دنبال آن سایر ممالک اسلامی و دیگر ممالک شرقی است از یک طرف و خودباختگی دستگاه ننگین ایران در مقابل استعمار چپ و راست از طرف دیگر، موجب این بدبختی هاست؟!
ملت ایران بداند که اگر خداوند متعال به این دستگاه خودباخته در مقابل اجانب، و جبار در مقابل ملتها مهلت دهد این آخرین چوب حراج نیست که به مخازن زیرزمینی و روی زمینی این کشور زده شده است؛ باید منتظر بالاتر باشند، اگر بالاتری باشد! اکنون زراعت، صنعت، معادن، منابع جنگلی و حتی توزیع متاع در سراسر کشور و جلب سیاحان را در اختیار آنان خواهند گذاشت و برای ملت ایران جز باربری و کارگری برای سرمایه‏داران و ذلت و فقر و فاقه چیزی نخواهد ماند. شما از خوابهایی که برای این کشورها دیده‏اند اطلاع ندارید.
اینجانب کراراً خطر دولت اسرائیل و عمال آن را به ملت گوشزد کردم که باید مقاومت منفی کنند و از معاملات با آنها احتراز جویند. اکنون راه را برای مصیبت بزرگتری باز کرده‏اند و ملت را به اسارت سرمایه‏داران می‏خواهند درآورند. بر رجال دینی و سیاسی و جوانان مدارس دینی و دانشگاه و بر همۀ طبقات لازم است که قبل از اجرا شدن این واقعه و نتایج مرگبار آن اعتراض کنند؛ به دنیا برسانند که این قراردادها مخالف رأی ملت است.
اینجانب اعلام می‏کنم هر قراردادی که با سرمایه‏ داران امریکا و دیگر مستعمِرین بسته شود، مخالف خواست ملت و مخالف احکام اسلام است. وکلای مجلسیْن ایران چون منتخب ملت نیستند رأی آنها قانونی نیست و مخالف قانون اساسی و خواست ملت است. در این قضایا باید با نظارت مقامات بیطرف جهانی رفراندم شود تا خواست ملت معلوم گردد.
من قتل فجیع این سید بزرگوار و عالم فداکار را ـ که برای حفظ مصالح مسلمین و خدمت به اسلام جان خود را از دست داد ـ به ملت اسلام عموماً و خصوصاً به ملت ایران تعزیت می‏دهم و از خداوند متعال رفع شرّ دستگاه جبار و عمال کثیف استعمار را مسئلت می‏نمایم. والسلام علی من اتبع الهدی.
روح ‏اللّه‏ الموسوی الخمینی

[1] اشاره به تأسیس کارخانۀ ذوب‏ آهن اصفهان و ادارۀ آن توسط کارشناسان شوروی.
[2] اشاره به ورود جمعی از سرمایه ‏داران امریکایی به ریاست راکفلر به دعوت شاه به تهران و عقد بزرگترین قرارداد سرمایه ‏گذاری تا آن زمان؛ که اعلامیۀ منفرد و با امضای مشخص آقای سعیدی به دنبال آن انتشار یافت و موجب دستگیری و شهادت ایشان شد.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -