انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیا واقعاً خود ارضایی برای کسی در سن من گناهه؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
.

  

باسلام. دختری هستم 37 ساله که ازدواج نکرده ام.

در انتخاب همسر دچارسختگیری هستم و از آنجایی که استقلال مالی در حد خیلی خوب و موقعیت اجتماعی خوبی دارم نمیتوانم به هرازدواجی  راضی شوم. اما از نظر جنسی و عاطفی احساس نیاز می کنم.

سؤالاتم این است:

1. خود ارضایی برای کسی در سن من واقعا گناه است؟

2. برای حل این مشکلات جنسی وعاطفی چه باید بکنم؟ به ازدواج موقت هم اصلاً نمی توانم راضی شوم.

از لطف شما برای پاسخگویی سپاسگزارم.

1- خود ارضائی گناهه؛  زیرا این گناه از رفتارهای زشتی هست که زیبنده مؤمن و شیعه نمی باشد
آقا أمیرالمؤمنین (علیه السلام) راجع به استمنا فرموده اند: از گناهان بزرگ و بسیار زشت است و راجع به کسی که بوسیله مالیدن شهوتش را دفع کند پرسیدند فرمود: هر کس شهوت خودرا به این وسیله ومانند آن دفع کند در حکم زنا کردن است.
امام صادق (علیه السلام) می فرماید: سه دسته اند که خدا در قیامت با ایشان سخن نمی گوید و بنظر رحمت با ایشان نمی نگرد و پاکشان ننموده و برایشان عذاب دردناکی است: 1- کسیکه موی سفیدش را بکند.2- کسیکه به عضو خودش شهوتش را خارج کند.3- کسیکه با او لواط شود.
رسولخدا (صلی الله علیه و آله وسلّم) میفرماید: هر کس با دست! شهوتش را بیرون کند، لعنت شده است. گناهان کبيره جلد2 صفحه 292 
- برای رفع نیاز عاطفی راههای فراوانی وجود دارد که بخشی از آن این است که: بقول آقا أمیرالمؤمنین (علیه السلام) برای خود دوستانی فراهم نمائید! زیرا حضرت میفرمایند: عاجز کسی است که نتواند برای خود دوستی بیابد؛ (در این بخش برای شما لزوماً) باید دوستانی از جنس خودتان باشد! نه جنس مخالف (از دوستی با جنس مخالف زمانی میتوانید استفاده کنید که با ازدواج «دائم یا موقّت» فراهم شود) و اینطور هم نیست که شما خیال کنید ازدواج موقّت ننگ و عار است و یا موجب سبکی هست بلکه این راهی شرعی هست برای کسانی که به هر نحوی ازدواج مقدورشان نباشد! نه بالهوسان و شهوت طلبان
-3 
برای رفع نیاز ارضای غریزه جنسی دو راه وجود دارد (ازدواج دائم یا موقّت)که توضیح آن داده شد.
برایتان آرزوی سعادت و موفقیّت دارم.  


تاریخ تهیه مطلب: 1390/3/14

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -