انهار
انهار
مطالب خواندنی

واسطه در نجاست (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام. در این سایت خواندم که اگر دست نجس باشد و به دست دیگر برخورد کند دست دوم واسطه دوم می شود و.... گاهی مجبور می شوم که پمپرز بچه را بدون شستن پای او عوض کنم اگر دستم به پای نجس او برخورد کند آیا دست من واسطه دوم است؟و اگر همان موقع دستم به شلوارم برخورد کند شلوار سوم می شود؟ من وسواس شدید دارم لطفا امیدوارم کنید. با تشکر
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب اگر دست به پای نجس بچه که خشک است بخورد یا اینکه نجاست پای بچه به دست شما سرایت نکند یا در سرایت نجاست پای بچه به دستتان شک دارید یا یقین ندارید که نجاست پای بچه به دستتان سرایت کرده باشد، دست شما محکوم به پاکی و طهارت هست و حکم به نجاست آن نمیشود و البته حتماً وسواس را که ادامه آن جایز نیست ترک کنید و خودتان را عذاب نکنید. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -