انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیةالله خاتمی: بيشترين هجمه در طول عمر انقلاب متوجه ولايت فقيه بوده است

بزرگ نمایی کوچک نمایی

عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري هجمه‌هاي وارده به ولايت فقيه را بسيار زياد دانست و گفت:

از ابتداي انقلاب تاکنون به هيچ موضوعي به اندازه ولايت فقيه چه از درون و چه از بيرون انقلاب هجمه وارد نشده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان آيت‌الله سيد احمد خاتمي در مسجد مهديه اين شهرستان با اشاره به تلاش دشمن در شرايط امروز براي ايجاد شبهه در بين ملت ايران گفت: دشمنان با برنامه‌ها و رسانه‌هاي مختلف در راستاي ايجاد شک و شبهه در باورهاي اسلامي گام برداشته‌اند که بايد هوشيار بود.وي با اشاره به تجربه پديده ولايت فقيه در پيروزي انقلاب اسلامي و 35 سال بعد از انقلاب در کشور خاطرنشان کرد: همراهي مردم انقلابي با ولايت از 19 دي ‌ماه سال 57 به اوج خود رسيد تا نتيجه‌هايي اثر بخش يافت.

خاتمي با اشاره به تداوم انقلاب اسلامي طي 35 سال افزود: اگر ولايت و مديريت شخص رهبري در جامعه نبود انقلاب آسيب مي‌ديد. وي هجمه‌هاي وارده به ولايت فقيه را بسيار زياد دانست و خاطرنشان کرد:

از ابتداي انقلاب تاکنون به هيچ موضوعي به اندازه ولايت فقيه چه از درون و چه از بيرون انقلاب هجمه وارد نشده است. امام جمعه موقت تهران با هشدار به اقدام دشمنان براي ايجاد شبهه و موضع جوانان در مقابل ولايت فقيه يادآور شد: دشمنان هدف خود را نسل‌هاي دوم و سوم انقلاب قرار داده‌اند تا نگاه آنها به ولايت فقيه سطحي باشد. خاتمي با تاکيد بر توجه به رفع شک و شبهه در لزوم وجود ولايت فقيه در جامعه گفت: در شرايط کنوني تنها دارنده لياقت زعامت ولي فقيه در کشور، آيت‌الله العظمي خامنه‌اي است که دشمنان نيز به آن اعتراف دارند. وي با اشاره به حماسه 9 دي‌ ماه سال 88 اظهار داشت: حماسه‌هاي 9 دي و 19 دي با خودجوشي مردم و حمايت ولايت فقيه ايجاد شد. وي با اشاره به گروه‌هايي که در ارتباط با ولي فقيه شبهه‌افکني مي‌کنند، يکي از مخالفان داخلي را فقهايي دانست که نظرشان با ادله ولايت فقيه موافق نيست اما با نظام مشکل ندارند. خاتمي ادامه داد: گروه دوم کساني هستند که در مسئله ولايت فقيه خود دچار شبهه‌ ‌شده‌اند که بايد پاسـخ آنها داده شود. وي عنوان کرد: بنابراين اگر کسي در ارتباط با ولايت فقيه طرح سئوال کند نبايد به عنوان ضد ولايت فقيه شناخته شود. نماينده مجلس خبرگان رهبري گروه سوم را موافقان ولايت دانست و افزود: اين گروه اصل ولايت فقيه را قبول دارند اما با شخص ولايت مشکل دارند که مقام معظم رهبري برخورد با آنها را جايز نمي‌داند. وي با اشاره به گروه چهارم خاطرنشان کرد: گروه چهارم ولايت فقيه را قبول ندارند اما تلاش عملي هم در مقابل آن ندارند و تا جايي که به شبهه‌افکني در نظام اسلامي اقدام نکنند، نظام آنها را تحمل مي‌کند. خاتمي گروه پنجم را عملاً دشمن نظام الهي دانست و گفت: اين گروه به دنبال براندازي نظام هستند و بايد با آنها برخورد جدي شود.

منبع: روزنامه رسالت


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -