انهار
انهار
مطالب خواندنی

چگونه از مالي كه از آن من نيست، به آن ها كمك كنم؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
آيـةالله العظمی سيد محمد كاظم يزدی، مرجع بزرگ عالم تشيع؛ دراواخر عمر با بركت خويش روزی عـده‌ای از بـزرگـان نجف را درجلسه‌ای گرد هم آورد و چهار نفر را به عنوان وصی برای خود معيّن نمود تا پس از مرگش مقداری از وجوهات شرعيه را كه نزد ايشان بود به مجتهد بعد از وی تحويل دهند.
در هـمـين حال يكی از نوادگان ايشان به نام حاج آقا رضا، صاحب كتاب بزم ايران، به سيّد عرض كـرد: بـعـضـی از نوادگان شما يتيم هستند و تا به حال تحت سرپرستی شما بوده اند، خوب است چيزی از اين اموال را هم برای آن‌ها تعيين كنيد.
سـيـد بـا آن حـال كـسالتي كه داشت فرمود: نوادگان من اگر متدين هستند، خدا روزی آن‌ها را میرساند و اگر نه، چگونه از مالی كه از آن من نيست به آن‌ها كمك كنم؟!
بـدين ترتيب حاضر نشد از اموال بيت‌المال استفاده شخصی نمايد و به فرزندانش بخوراند و همين بـاعث شد كه فرزندان و نوادگان ايشان، جزو ستارگان علم و انديشه و از فقها و صاحب نظران طراز اول عالم اسلام گردند.
هفته نامه پرتوسخن؛ شماره697؛ 92/07/24

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -