انهار
انهار
مطالب خواندنی

نزد خدا مسؤلید اگر به من تذکّر ندهید

بزرگ نمایی کوچک نمایی

آيةاللهالعظمي آقا سيدجمالالدين گلپايگاني(ره) شاگرد برجسته و از اصحاب خاص آيةاللهالعظمي ميرزاي نائيني(ره) بود و هميشه در سمت راست ايشان مينشست. آيةاللهالعظمي نائيني(ره) با اشخاصي چون آقا سيدجمالالدين گلپايگاني، آقا سيدمحمد شاهرودي و... در شبانهروز دو مرتبه در مسايل علمي به تبادلنظر ميپرداخت و علاقهمند بود شاگردانش از جهت علم و تقوا ممتاز و نخبه بار آيند و از اين روي اين افراد و عده اي ديگر به مقام والاي فقاهت و مرجعيت رسيدند. آن فقيه سترگ به آقا سيدجمالالدين گلپايگاني و سيدعبدالغفار مازندراني (امام جماعت مسجد بزرگ هندي نجف) گوشزد مينمود: «شما نزد خداوند مسئول هستيد اگر از من خطايي سر بزند، به من تذکر ندهيد و مرا از هواها و لغزشها متوجه نسازيد و چشمپوشي کنيد.»

منبع: پاسدار اسلام، شماره 239


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -