انهار
انهار
مطالب خواندنی

مأمورین قلعه خواف

بزرگ نمایی کوچک نمایی

مأمورينى كه محافظ شهيد مدرس بودند، ابتدا از نزديكشدن به ايشان، پرهيز ميکردند. ولى پس از چندى از مريدان و حاميان اين عالم مجاهد مىشدند. آنها در ظاهر حالتى خشن به خود مىگرفتند تا شك مأموران شهربانى را برنيانگيزند و در حقيقت يار و پرستار با وفاى او بودند. نيروهاى مخصوص و جاسوسان، وقتى كه از اين روابط مطلع مىشدند، مأمورين را بهجاى ديگر انتقال مىدادند و عدهاى ديگر را به جاى آنها مىآوردند. ولى طولى نمىكشيد كه تازهواردين هم به ايشان علاقهمند مىشدند و تحتتأثير روح بزرگ و كمالات معنوى آيةالله مدرس قرار مىگرفتند. بهطوريکه وقتى ايشان وضو مىگرفت و به نماز مىايستاد، مأمورين زندان سعى مىكردند خود را سريعاً به ايشان برسانند و در نماز شركت كنند. از اينرو مسئولان مربوطه هر سهماه يكبار مأمورين را تغيير مىدادند. يكى از زندانبانان گفته بود: روزى كه به قلعه خواف آمدم، چندان آشنايى با آقا نداشتم. بعد از چندى فهميدم كه چه سيد بزرگوارى است، يك روز سؤال كردم: آقا! براى شما اين نان و ماست و خوراك بادمجان كافى است؟ اجازه بدهيد تا غذاى بهترى برايتان تهيه كنيم؟ آقا پاسخ داد:

به نان خشك قناعت كنيم و جامه دلق      كه بار منّت خود به كه با منّت خلق

منبع: مدرس، مجاهدى شكست‌ناپذير/214     


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -