انهار
انهار
مطالب خواندنی

استخاره

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام من امسال قصد داشتم کنکور شرکت کنم به دلیل چند بار عدم موفقیت در رشته دلخواهم ، از شرکت دوباره و اصلا درستی کارم مطمئن نبودم و تصمیم به استخاره گرفتم اما چون میترسیدم استخاره بد بیاید نیتم را محدودکردم به تلاش زیاد در تابستان که جواب بد بود و آمده بود زمان انجام آن نیست. قبل آن استخاره دیگری کرده بودم که مطلب را به یکی از اقوام بگوییم که امسال کنکور دارد تا به من کمک کند آن هم بد آمده بود این بد آمدنها باعث شد من به کل ماهیت شرکت دوباره کنکور شک کنم(در جواب آمده بود به خواسته و مقصودت نمیرسی)اینبار برای شرکت کردنم و بار دیگر برای درس خواندن و کلاس رفتن بعد از تابستان استخاره ای گرفتم و هر دو خوب آمد. لازم به ذکر است من این استخاره ها را خودم با قرآن میگرفتم و معنای آن ها را در استخاره های اینترنتی و کتاب استخاره جستجو میکردم. سوال 1.آیا استخاره هایی که خودم گرفتم اعتبار دارد یا باید به یک عالم میگفتم ؟ 2. با توجه به اینکه تایستان بیکار هستم و زمان خوبی است میتوانم درس بخوانم نه زیاد(نیت من زیاد بودن بود) ویا اینکه نه اینکه در همان استخاره اول گفت به مقصودت نمیرسی ملاک است و دیگر استخارهها بی اعتبار است؟ با تشکر فراوان ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
 
جواب عزیزم؛ ضمن آرزوی سلامتی شما و دعا برای رفع مشکلات و نگرانیهایتان و نیز درخواست از خدا برای قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز و نورانی و مبارک رمضان؛ فعلاً بخاطر بیماری و مشغله های ضروری دیگر، فرصت پاسخگوئی به مشاوره برایمان وجود ندارد و فقط فعلاً پاسخگوی احکام هستیم و در بخش ورودی درخواست مشاوره بنری هم قرار داده ایم که مشاوره ارسال نشود.
البته در این ماه عزیز بهترین فرصت برای دوست شدن با خدا و رابطه با خالق هستی و عاقبت بخیر شدن هست. اجازه ندهید شیطان این فرصت طلایی را از شما بگیرد. التماس دعا. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -