انهار
انهار
مطالب خواندنی

ترک غسل جنابت تا زمان پاکی از حیض (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و عرض خسته نباشید دو سوال از محضرتون داشتم.
1-اگر در حالت عادت ماهیانه جنب شویم آیا همان زمان می توانیم غسل جنابت کنیم یا باید صبر کنیم بعد از غسل حیض یا هم زمان با آن غسل جنابت هم انجام دهیم؟اگر غسل جنابت انجام ندهیم حکم زیارت عاشورا و قران خواندن چیست آیا کراهت دارد؟
2-اگر به ناخنها برق ناخن زده باشیم آیا غسل کردن باطل است؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
جواب 1) اگر کسی در عادت ماهیانه جنب شود همان زمان می تواند غسل جنابت کند و نیز می تواند صبر کند و بعد از پاک شدن از حیض غسل کند. و اگر کسی غسل جنابت را انجام ندهد خواندن زیارت عاشورا و قران (بدون خواندن سوره های سجده دار) اشکال ندارد.
2) اگر به ناخنها برق ناخن باشد و مانع رسیدن آب به بدن شود البته غسل باطل است. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -