انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیا انجام چند استمنا در زمان یک روزه به تعداد دفعات آن کفاره دارد؟

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام,چند سوال از شما داشتم,اول اینکه آیا مرتکب شدن چند استمنا در زمان یک روزه به تعداد دفعات آن کفاره دارد؟اگر دارد ندانستن این موضوع چه حکمی دارد؟ (می دانستم که استمنا مبطل است)و اگر باید به تعداد دفعات استمنا کفاره به جا اورد تکلیف انچه به یاد ندارم چیست؟ ایا باطل کردن روزه با استمنا کفاره جمع دارد؟(اگر مرجع بنده در این مورد احتیاط کرده اند در صورتی که می توان به مرجع دیگری رجوع کرد بفرمائید)و اخر اینکه قصد انجام دادن مبطل روزه در صورتی که به انجام ان منتهی نشود روزه را باطل می کند؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی(مدظله)
 
جواب کفاره تکرار نمیشود ولی همان عمل موجب باطل شدن روزه میشود و البته روزه را باید نگه دارید و پس از ماه رمضان بنابراط احتیاط واجب باید 60 روز روزه بگیرید و به 60 فقیر نیز طعام بدهید. ولی شما میتوانید در این مسئله به فتوای آیة الله العظمی سیستانی یا آیة الله العظمی خامنه ای مراجعه کنید که در این صورت علاوه بر قضا یا به 60 فقیر طعام دهید یا 60 روز روزه بگیرید.یاحق
آیا در مورد هیچ عمل مبطلی کفاره تکرار نمی شود؟
اگر باطل شدن روزه به وسیله خودارضائی در روزهای متعدد باشد کفاره هم تکرار میشود. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -