انهار
انهار
مطالب خواندنی

استمنا

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام. من چندی پیش در مورد استمنا مطلبی خواندم که در آن نوشته شده بود هفته ای 2 بار استمنا در پسران مشکلی را بوجود نمی آورد. هم چنین در مقالات زیادی از پزشکان ایرانی و خارجی خواندم که بسیاری از آسیب های استمنا هیچ ربطی به آن ندارند و حتی در بعضی متون خواندم که استمنا فوایدی نیز دارد. سوال دیگر من این است که چرا اگر همسر انسان با دست خودش همان عمل خودارضایی را برای شخص انجام دهد و یا اگر خود شخص با دست خودش در مقابل همسر خود و برای لذت او جلق بزند از نظر شرعی مشکل ندارد اما اگر شخص همان کار را بدور از چشم دیگران انجام دهد حرام است و از گناهان کبیره محسوب میشود؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب 1- گفته پزشکان ملاک شرع ما نمیشود و آن چه که برای شخص مکلف و معتقد اهمیت دارد نظر شرع اسلام و اولیاء دین علیهم السلام است. بنابراین احادیثی که در مذمت استمنا آمده فرمایشات شارع مقدس و اولیاء دین علیهم السلام است.
2- همانطوری که در شماره یک بیان شد گفته های دیگران تا زمانیکه به تایید اسلام که دین عقل و علم و دانش است نرسد معتبر نمی باشد. بنابراین کسانیکه میگویند آسیب های استمنا ربطی به آن ندارد گفته آنها بتا سایر گفته های علمی و تجارب که در دسترس می باشد در تعارض است. و نیز کسانیکه ادعا میکنند این عمل میتواند فوایدی نیز داشته باشد باز هم با عوارض استمنا که از مراکز علمی بیان می شود در تعارض است و از اعتبار ساقط میشود.
3- استمنا یعنی بازی با خود ولی اگر همسر با همسر بازی کند استمنا محسوب نمی شود.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -