انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم نمازهای قضایم مرجع تقلید آیةالله العظمی مکارم شیرازی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال باسلام و وقت بخیر. بنده به اندازه ی ده سال نماز قضا دارم. آیا میتونم یکسال فقط نمازهای قضای صبح رابخوانم، یکسال فقط قضای نمازهای ظهر وعصر و یکسال فقط مغرب و عشا را بخوانم؟ یا باید همه را باهم بخوانم؟ مثلا در یک روز هم نماز قضای صبح، هم ظهر وعصر و هم مغرب و عشاء رابخوانم؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب:بسم الله الرحمن الرحیم
و السلام علی عبادالله الصالحین
والسلام علیکم و رحمةالله

وقت شما به خیر و تشکر از اعتمادتان به سایت انهار

التماس دعا برای نجات ملل جهان و کشورهای اسلامی و منطقه بویژه ایران، از ویروس منحوس کرونا و شفای مبتلایان و آمرزش درگذشتگان از خداوند رحمان.

بهترین داروی کورنا در خانه ماندن است.

دخترم مطابق با فتوای حضرت آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) در مسأله 1198ـ در نماز قضا ترتيب واجب نيست، جز در ميان قضاى ظهر و عصر و مغرب و عشاء از يک روز بنابراین به شکلی که نوشته اید که یک سال نماز صبح بخوانید بعد یکسال نماز ظهر و عصر را بخوانید بعد یکسال نماز مغرب و عشا را بخوانید اشکال ندارد.
حتی برای اینکه زودتر نمازتان تمام بشود و دِین شرعی نماز قضا، از گردن شما برداشته شود می‌توانید اذان و اقامه نگویید تسبیحات اربعه یکبار بگویید سلام آخر نماز را بگویید قنوت را هم نخوانید تا نمازتان زودتر تمام بشود و انشاءالله پس از تمام شدن نماز های قضا، برای نمازهای یومیه إن شاء الله جبران شود و نمازهای خوب بخوانید. والله عالم. یاحقّ.

شماره دفتر مرجع تقلیدتان در قم جهت سؤال و کسب تکلیف.
حضرت آیةالله العظمی مکارم شیرازی (مدّظلّه) در قم:۷۳ ۴ ۳۷- ۰۲۵

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -