انهار
انهار
مطالب خواندنی

تابعیت از شوهر در وطن (مرجع تقلید آیةالله سیستانی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با عرض سلام و خسته نباشید. ازدواج کردم و به شهری که محل کار شوهرم هست منتقل شدم. نماز و روره های من در وطنی که در آن زندگی می کردم و متولد شدم چگونه است. و امکان آن وجود دارد که کار شوهرم به وطنم انتقال یابد و او مخالفتی به اینکه از وطنم اعراض نکنم ندارد.
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی سیستانی(مدظله)
 
جواب: سلام علیکم؛اگر بنا در باز گشت به وطن اصلی خود داشته باشید و یا اینکه احتمال انتقال و بازگشت به وطن وجود داشته باشد؛ نمازتان در وطن تمام و روزه شما نیز صحیح هست.
منبع پاسخ سؤال از دفتر حضرت آیةالله العظمی سیستانی (مدظله) در قم.
کد قم: 025 و شماره تماس: 37741415 .یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -