انهار
انهار
مطالب خواندنی

روزه مسافر

بزرگ نمایی کوچک نمایی

سؤال: شخصی در سفر بوده و قصد داشته پیش از ظهر به وطن برسد و روزه بگیرد ولو استحبابی ، قبل از رسیدن به طون نسیانا و غفلة چیزی خورده آیا می تواند روزه بگیرد؟

جواب: محل اشکال است.

سؤال: کسی پیش از ظهر از وطن خارج می شود به حد مسافت شرعی و پیش از ظهر، به وطن یا محل اقامه بر می گردد آیا می تواند روزه بگیرد؟

جواب: در مفروض سوال حسب ظاهر قصد صوم اشکال ندارد.

سؤال: آیا در سفر معصیت  که نماز تمام است می تواند روزه بگیرد؟

جواب: بله می تواند.

سؤال: شخصی نذر کرده 10 روز معین را در سفر روزه بگیرد حال که مسافرت رفته مصادف شده با ماه مبارک رمضان، آیا باید در سفر روزه نذر را بگیرد یا نذر منحل می شود؟

جواب: در ماه رمضان روزه غیر رمضان واقع نمی شود حتی در سفر که روزه ساقط است.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -