انهار
انهار
مطالب خواندنی

سجده سهو

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال یکی از مواردی که سجده سهو نیاز دارد «سهواً نشستن یا سهواً برخاستن است» خواهش میکنم در رابطه با مثال زیر توضیحات دقیق خود را مطرح بفرمایید:
**در رکعت آخر نماز در حال قرائت ذکر تشهد بلند شویم و پس از متوجه شدن بشینیم،آیا ذکر تشهد را باید از ادامه آن قرائت کرد یا اینکه دوباره از ابتدا باید شروع کرد؟ و اگر به رکوع رفته باشیم تکلیف چیست؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب پس از نشستن فقط سلام بدهد ولی برای قیام بیجا پس از سلام نماز، سجده سهو نیز بجا آورد. ولی اگر به رکوع رفته باشید چون رکن اضافه شده نماز باطل است. یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -