انهار
انهار
مطالب خواندنی

القول فی أقسام الصوم

بزرگ نمایی کوچک نمایی
و هي أربعة: واجب و مندوب و مکروه و محظور، فالواجب من الصوم ستّة: صوم شهر رمضان، و صوم الکفّارة، و صوم القضاء، و صوم دم المتعة في الحجّ، و صوم النذر و العهد و الیمین و نحوها، و صوم الیوم الثالث من أیّام الاعتکاف.

و هي أربعة: واجب و مندوب و مکروه و محظور؛ فالواجب منه صوم شهر رمضان، و صوم الکفّارة، و صوم القضاء، و صوم دم المتعة في الحجّ، و صوم الیوم الثالث من أیّام الاعتکاف، و صوم النذر و أخویه و إن کان في عدّ صوم النذر و ما یلیه من أقسام الصوم الواجب مسامحة.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -