انهار
انهار
مطالب خواندنی

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و نوید از حضرت مهدی علیه السلام

بزرگ نمایی کوچک نمایی
روایاتی که از پیامبر اکرم در مورد امام مهدی علیه السلام وارد شده است بدون تردید بیشترین و بزرگترین دسته از روایات در این موضوع را تشکیل می دهد.
نمونه ها:
1) سعید بن جبیر از ابن عباس و او نیز از پیامبر آورده است که فرمود:
«جانشینان من و حجت های خدا بر مردم پس از من دوازده نفرند نخستین آنان برادر من و آخرینشان فرزندم می باشد»
پرسیدند: برادر شما کیست ای پیامبر خدا؟
فرمود: علی بن ابیطالب
پرسیدند: فرزندتان کیست؟
فرمود: فرزندم مهدی است و همو که زمین را لبریزی ار عدل و داد می کند همانگونه که از ظلم و بیداد در آستانه ظهور او لبریزی شده است.
بخدایی که مرا بحق و بشارت دهنده برانگیخت، اگر از عمر دنیا تنها یک روز باقی مانده باشد خداوند آن روز را آنقدر طولانی خواهد ساخت تا فرزندم مهدی علیه السلام در آن ظهور کند، آنگاه عیسی بن مریم از آسمان فرود می آید و به امامت او نماز می گذارد و زمین به نور پروردگارش نور باران می گردد و حکومت او به شرق و غرب گیتی کسترش می یابد و زمین و زمان و قلمرو عدالت و قدرت او قرار می گیرد.
2) و نیز حذیفه از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم آورده است که فرمودند:
«المهدی رجل من ولدی، وجهه کالکوکب الدری»
«مهدی علیه السلام مردی از فرزندان من است و چهره اش بسان ستاره درخشان می درخشد.»
3) و نیز آورده اند که فرمود:
«مهدی علیه السلام از فرزندان من است او غیبت طولانی خواهد داشت و در ان شرایط حیرتی سایه خواهد افکند که امت ها در آن حیرت و سرگردانی گمراه می شوند. او با ذخایر پیامبران خواهد امد و جهان را همانگونه که پیش از ظهورش مملو از ظلم و بیداد است لبریز از عدالت و دادگری خواهد ساخت.(فرائد السمطین،ج2، ص335)
4) مرحوم مجلسی از ابو ایوب انصاری آورده است که پیامبر گرامی در بستر بیماری به دخت گرانمایه اش فاطمه علیها السلام  فرمود:
«فاطمه جان! بخدایی که جانم در کف قدرت اوست سوگند که بی هیچ تردیدی این امت مهدی دارد و او از فرزندان توست.» (بحار،ج51، ص67).
5) آن حضرت در روز غدیر در خطبه اش با حضور 120 هزار نفر مسلمان فرمود:
«هان ای مردم! این نور (رسالت و ولایت) از جانب خدا در وجود من راه یافت پس از من در وجود علی بن ابیطالب و نسل سرافراز او تا قائم. همو که حق خدا و ما را از دشمنان حق و فضیلت می ستاند... (احتجاج طبرسی،ج1)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منبع: برگرفته از کتاب امام مهدی از ولادت تا ظهور، آیه الله سید محمد کاظم قزوینی

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -