انهار
انهار
مطالب خواندنی

اسارت آزادیبخش

بزرگ نمایی کوچک نمایی

اسارت آزادیبخش

اکنون غروب آن روز تیره تر از شام است و همه چیز بهحال عادى بازگشته است . چکاچک شمشیرها، شیهه اسبان ، همهمه جنگاوران ، رجزخوانى قهرمانان ، طنین طبل و شیپور... همگى از صدا افتاده است . و واى جغدى هم نمى آید به گوش  و باد غروب ، از غبارهاى این دشت ، بر پیکر شهیدان مى پاشد تا مگر پرده اى هر چند نازک بر این جنایت و فاجعه بکشد.
ولى تابنده اختر را چه مى توان کرد؟ خورشید را مى گویم که چهره بر این خونه اسوده و با چهره اى برافروخته و خونرنگ ، بر کوههاى باختر ایستاده و افشاگرى مى کند، تمامى خونهاى ریخته شده را جمع کرده و از افق مغرب به آسمان مى پاشد وسرتاسر افق را حناى خون مى بندد.

اینک ، مغرب ، آیینه اى شده تمام قد، که تمامى این فاجعه هاى هولناک را و این قساوتهاى زشت را به طور روشن نشان مى دهد و دشمن هر چه دستهاى سیاهش را بر افق بالا مى برد تا سرخى افق را بپوشاند ولى افق خونین ، بیدارتر است .

هر چه بر پرده هاى سیاه دشمن افزوده مى شود، افق ، دامن خون آلودش را بالاتر مى بردو... بالاتر، تا هر چه بیشتر این تجاوزى را که به ناموس انسانیت شده است روشن وآفتابى کند و بگوید: حتى زنان و کودکان هم از تعرّض مسلحانه نظام حاکم ، مصون نمانده اند و یزید، تمام مقررات اسلامى جهاد را زیر پا گذاشته و اسلام و سرنوشت مسلمانان را به بازیچه گرفته است ،حسین کشته مى شود ولى بار سنگینى راکه بر دوش دارد به پایان مى برد. مسؤ ولیتى بزرگ و فداکارى تاریخى مى بایست انجام گیرد و یک گام مثبت و تحول آفرین در این نقطه عطف تاریخى در این تنگناى زمانى باریکتر از مو، بود که برداشته شود... این مسؤ ولیت انجام مى گیرد و آن گام برداشته مى شود. حسین با شهادت  و زینب با اسارت .

اسیران آزادیبخش ، سفر پیام گزارى خون  را در دشت و هامون آغاز مى کنند.

زینب که قافله سالار اسیران است ، همراه دیگر کاروانیان ، در حالى که چتر کبود آسمان بالاى سرشان است و سینه گسترده دشت خون گرفته کربلا به زیر پایشان ،رسالت خود را آغاز مى کند و او پیامبر خون هاى کربلاست . مى رود تا خلقها رابیاگاهاند که خود جاى سخن دارد، مفصل و فراوان اینان ، در بامداد این روز، همه چیزداشتند ولى اینک در شامگاه ، هیچ ندارند، نه ! بلکه همه چیز را اکنون دارند، آینده از آن اینانست ، و حق همیشه پیروز است و مگر خورشید مى میرد؟.

زینب  در به ثمر رساندن و پیروز ساختن نهضت کربلا، نقشى دارد بس ‍ بزرگ وحیاتى .

سلام بر حسین ! روزى که زاده شد

و... روزى که شهید شد

و... روزى که زنده برانگیخته خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر از زندگانی یاران امام حسین علیه السلام به این منبع رجوع نمایید.

شهدای کربلا؛ حجت الاسلام محمد باقر روشندل.

( http://elib.anhar.ir/pageview.asp?id= 19235)


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -