انهار
انهار
مطالب خواندنی

3- منی

بزرگ نمایی کوچک نمایی

(مسأله 87) مني حيواني كه خون جهنده دارد، نجس است.

*****

خوئي، تبريزي، زنجاني، مظاهری:مسأله-   منی انسان و هر حیوانی که خون جهنده دارد نجس است.

سيستاني: مسأله- مني مرد و هر حيوان مذكّر حرام گوشتي كه خون جهنده دارد نجس است. و رطوبتي كه از زن با شهوت خارج مي شود و موجب جنابت اوست، به تفصيلي كه در مسأله[346] ذكر خواهد شد، در حكم مني است. و بنابر احتياط واجب بايد از مني حيوان مذكّر حلال گوشتي كه خون جهنده دارد اجتناب شود.

وحید: مسأله – منی انسان و هر حیوان حرام گوشتی که خون جهنده دارد نجس است؛ و همچنین بنابراحتیاط واجب منی حیوان حلال گوشتی که خون جهنده دارد.

مکارم: مسأله – منی انسان و حیوانی که خون جهنده دارد نجس است، خواه حرام گوشت باشد یا حلال گوشت؛ و احتیاط واجب آن است که از منی حیوانی که خون جهنده ندارد، نیز اجتناب شود.

سبحانی: مسأله – منی حیوانی که خون جهنده دارد، خواه حرام گوشت باشد یا حلال گوشت، نجس است؛ و لازم است که از منی حیوانی که خون جهنده ندارد، اجتناب کرد.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -