انهار
انهار
مطالب خواندنی

متن حكم تنفيذ يازدهمين دوره‌ رياست جمهورى اسلامى ايران

بزرگ نمایی کوچک نمایی

بسم الله الرحمن ارحیم

با سپاس به درگاه خداوند حكيم و قدير و درود بر پيامبر گرامي و خاندان مكرمش، آغاز دور تازهاي از زنجيره خدمت و مسئوليت سنگين اجرايي در كشور را، به ملت بزرگ ايران تبريك ميگويم و در برابر الطاف كريمانه الهي كه كمك و هدايتش، عزم و توان و كاميابي در ايجاد حماسهاي ديگر را به اين ملت بخشيد، جبهه خشوع و شكر بر زمين ميسايم.

ملت ايران مفتخر است كه مسير مردمسالاري اسلامي را در دورههاي پيدرپي با انگيزه و نشاط، پيموده و اين درخت سرسبز و ثمربخش را در هر دوره، سرافرازتر و ريشهدارتر كرده است.در اين نوبت نيز ملت ايران، با آگاهي و بصيرت، ميدان را با حضور مبارك خود مزين ساخت و به دشمنان كه براي دلسردكردن مردم از هيچ تلاش سياسي و تبليغاتي فروگذار نكرده بودند، پاسـخي قاطع و پرمعني داد.

مشاركت گسترده مردم و برگزيدن منتخب شايستهاي كه آزمون بيش از سهدهه خدمت به نظام جمهوري اسلامي را در كارنامه خود نگاشته و از دوران مبارزات انقلابي تا دههها پس از پيروزي انقلاب، از سنگر روحانيت به مقاومت در برابر دشمنان انقلاب پرداخته است، پيامهايي روشن به همه رسانيد؛ پيام وفاداري خدشهناپذير به انقلاب؛ پيام اعتماد و اميد به نظام جمهوري اسلامي؛ پيام اعتماد به روحانيت شجاع و پيشرو؛ و اعتماد به خدمتگزاراني كه با همت و ابتكار خود، برآنند كه بر موفقيتها افزوده و از مشكلات بكاهند.

آنچه ملت ايران همواره و اكنون، از حضور انتخاباتيِ پرشور و بيتنش به دست آورده است، تنها نقشآفريني در مديريت كشور و برگزيدن و بركشيدن خدمتگزاراني تازه‌‌نفس براي دورهاي تازه نيست، بلكه فراتر از آن، نشان دادن پختگي و بلوغ سياسياي است كه اقتدار مليِ او را با حكمت و عقلانيت درميآميزد و او را در افكار عمومي جهان، در رتبه والايي از عزت و شكوه مينشاند.آنان كه خواستهاند با وسوسههاي خود، اين دريادليِ ستايشبرانگيز را برآشوبند و مرجعيت صندوقهاي رأي و چرخه قانوني آن را نفي كنند، هربار به گونهاي، با سنگر استوار عزم ملي روبرو شدهاند.

اكنون كه رأي قاطع ملت ايران شخصيتي دانشمند، و كارآزموده ميدانهاي گوناگون، و داراي سوابق جهادي متعدد، و مفتخر به حضور در مسئوليتهاي ديني و سياسي را به مديريت اجرايي كشور، برگزيده است، اينجانب نيز به پيروي از آنان و همراه با تبريك به ايشان، رأي ملت را تنفيذ و جناب حجةالاسلام آقاي دكتر حسن روحاني را به رياستجمهوري اسلامي ايران منصوب ميكنم و از خداوند متعال توفيقات بزرگ ايشان را در اين مسئوليت خطير و با ارزش مسئلت مينمايم.

بديهي است كه آن رأي و اين تنفيذ، تا هنگامي است كه ايشان به تعهد در پيمودن صراط مستقيمي كه تاكنون در پيش داشتهاند، يعني راه آرمانهاي نظام اسلامي و دفاع از حقوق ملت و ايستادگي در برابر زورگويان و مستكبران پايبند باشند، كه به كمك الهي چنين خواهد بود، انشاءالله.

رئيسجمهور محترم را به استعانت از حضرت احديت و التزام به پرهيزگاري و خشوع و توسل به خداوند قادر متعال و بهرهگيري از ظرفيتهاي عظيم و دستاوردها و تجارب متراكم كشور توصيه ميكنم و هدايت الهي و حمايت همگاني از ايشان را آرزومندم.

والسلام علي جميع عباداللهالصالحين

سيدعلي خامنهاي- 12 مرداد 1392


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -