انهار
انهار
مطالب خواندنی

بازتاب گسترده بيانات امام خامنه ای؛ در رسانه هاي جهان

بزرگ نمایی کوچک نمایی
بيانات حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدّ ظلّه) در جمع نمازگزاران تهراني، از همان دقايق اول بازتاب گسترده اي را در رسانه هاي منطقه و جهان داشت.
1- خبرگزاري آسوشيتدپرس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد خطر رژيم صهيونيستي براي منطقه از آمادگي ايران براي مقابله با اين تهديد و كمك به گروههاي مقاومت خبر داد. اين خبرگزاري به نقل از رهبر انقلاب، رژيم صهيونيستي را غده اي سرطاني در منطقه دانست كه بايد از بين برود.
2- خبرگزاري فرانسه نيز نوشت: رهبر ايران آمادگي اين كشور را براي مقابله با تحريمها و تهديدهاي غرب اعلام كرد. بر اين اساس ايران به تحريم نفت و تهديد نظامي عليه خود پاسـخ درخور و به موقع خواهد داد. همچنين رويترز بخشهايي از سخنان رهبر معظم انقلاب را انعكاس داده و نوشت: ايران در مقابل فشارهاي غرب بر سر برنامه هسته اي خود تسليم نخواهد شد. بر اين اساس تحريم و حمله به ايران به زيان آمريكا خواهد بود و تغييري در اراده ايران براي دستيابي به فناوري هسته اي نخواهد داد. در اين گزارش همچنين به حمايت ايران از گروههاي مقاومت در فلسطين و لبنان براي مقابله با رژيم صهيونيستي اشاره شده است.
3- خبرگزاري آلمان در گزارش ديگري با عنوان «خامنه اي: ايران از تهديد جنگ يا تحريم ها نمي ترسد» نوشت كه ايران از تهديد جنگ يا تحريم ها توسط آمريكا و اتحاديه اروپا ترسي ندارد و از برنامه هسته اي اش عقب نشيني نخواهد كرد. از سوي ديگر رسانه هاي اسرائيلي با پوشش سخنراني رهبر معظم انقلاب نگراني خود را از واكنشهاي ايران در برابر ادعاها و تهديدهاي اخير مقامات اين رژيم به نمايش گذاشتند.
4- هاآرتص به نقل از آيت الله خامنه اي نوشت: آمريكا و اسرائيل از تهديد ايران آسيب خواهند ديد. اين روزنامه در گزارش مفصلي به تشريح سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران پرداخت و از بي تاثير بودن تلاشهاي غرب براي متوقف كردن برنامه هسته اي ايران از طريق اعمال تحريم و تهديد به جنگ خبر داد. دقايقي پس از اتمام اين سخنراني نيز يديعوت آحارونوت جمله «اسرائيل غده سرطاني است» را تيتر نخست خود كرد. اين روزنامه صهيونيستي با نقل قول از رهبر ايران نوشت: جهان به زودي اين غده سرطاني را قطع خواهد كرد.
5- شبكه تلويزيوني الجزيره به پوشش اخبار سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخته و فرازهايي از آن را در بخشهاي خبري خود اعلام كرد. شبكه العربيه نيز با تاكيد بر بيانات رهبر انقلاب در مورد واكنش ايران به تهديدهاي نظامي غرب اخبار نمازجمعه ديروز تهران را بازتاب داد.
6- پايگاه روزنامه مصري الاهرام نيز به پوشش اين خبر پرداخته و نوشت: آيت الله خامنه اي تاكيد كرد ايران تسليم فشارها نخواهد شد و تهديد ايران به ضرر آمريكا است. الاهرام همچنين از بي تاثير بودن تحريمها عليه ايران خبر داد.
7- سايت شبكه خبري روسيا اليوم نيز با خبري با عنوان «خامنه اي: جنگ عليه ايران ده برابر به ضرر آمريكا خواهد بود» نوشت: رهبر انقلاب اسلامي ايران در راستاي واكنش به تهديدهاي آمريكا تاكيد كرد: تهديد به جنگ به ضرر آمريكا خواهد بود و خود جنگ ده برابر به ضرر آمريكا است. ايشان گفتند كه اين تهديدها بيانگر ناتواني واشنگتن در داشتن روش هاي منطقي و درپيش گرفتن روند گفتمان است براي همين به استفاده از زور تهديد مي كنند.
8- روزنامه مصري اليوم السابع نيز در تيتري با عنوان«خامنه اي: ايران به هركشور و يا گروهي كه در مقابل اسراييل بايستد، كمك خواهد كرد » آورده است: آيت الله علي خامنه اي، رهبر انقلاب اسلامي ايران امروز در خطبه هاي نماز جمعه گفت كه كشورش به هر كشور و يا گروهي كه در مقابل اسراييل كه غده سرطاني است، بايستد، كمك خواهد كرد.
9- پايگاه خبري العالم نيز در تيتري با عنوان «ملت ايران بر همه چالش ها غلبه كرده است» به نقل از مقام معظم رهبري نوشت: ملت ايران توانسته است طي سه دهه گذشته بر چالش هايي كه در زمينه هاي مختلف وجود داشته، غلبه كند. اين پايگاه در گزارش ديگري با تيتر «رهبر انقلاب اسلامي ايران: اگر در مساله بحرين وارد مي شديم وضعيت اينگونه نبود» آورده است: آيت الله خامنه اي گفت كه ملت بحرين به زودي پيروز خواهد شد و با وجود همه تلاش ها براي ناديده گرفتن آن و خارج ساختن آن از دايره مطبوعات، خواسته هايش را محقق خواهد كرد. اين پايگاه خبري به نقل از ايشان ادامه داد: ايران درامور بحرين دخالت نكرد. اگر دخالتي بود اعلام مي شد همانطور كه حمايت از مقاومت در جنگ آن عليه رژيم اشغالگر اسراييلي اعلام شد.
10- خبرگزاري آلمان نيز در گزارشي با عنوان «رهبر ايران نسبت به احتمال حمله توسط آمريكا و اسراييل هشدار داد» آورده است كه رهبري ايران روز جمعه به آمريكا و رژيم صهيونيستي عليه حمله به سايت هاي هسته اي ايران هشدار داد.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -