انهار
انهار
مطالب خواندنی

پوشش در نماز

بزرگ نمایی کوچک نمایی

مسأله ۴۸- در نمازهای واجب و توابع آن مانند نماز احتیاط و قضای اجزای فراموش شده و بنابر احتیاط واجب در دو سجده سهو باید بدن پوشیده باشد.

مسأله ۴۹- وجوب پوشش در نماز اختصاص به حضور نامحرم در مکان نمازگزار ندارد بلکه اگر کسی هم حضور نداشته باشد پوشش شرط صحت نماز است.

مسأله ۵۰ - مرد باید در حال نماز عورتین خود را بپوشاند اگر چه کسی او را نبیند و بهتر است از ناف تا زانو را هم بپوشاند.

مسأله ۵۱- زن باید موقع نماز تمام بدن و موی خود را بپوشاند پوشاندن صورت به مقداری که شستن آن در وضو واجب است دستها و پاها تامچ لازم نیست البته در صورت وجود نامحرم باید پاها تا مچ نیز پوشانده شود.

مسأله ۵۲ - چانه جزئی از صورت است و پوشاندن آن در نماز بر زن واجب نیست ولی قسمت زیر چانه جز صورت نیست و پوشاندن آن واجب است.

مسأله ۵۳ - در نماز میت پوشش واجب نیست اگر چه احتیاط مستحب است.

مسأله ۵۴ - در نماز های مستحب نیز مانند نماز واجب پوشش شرط صحت نماز است.

مسأله ۵۵ - اگر در بین نماز متوجه شود که پوشش لازم را ندارد احتیاط آن است که نماز را تمام کرده و دوباره آن را بخواند البته درصورتی که بلافاصله خود را بپوشاند یعید نیست که نماز صحیح باشد همچنین اگر بعد از نماز متوجه شود که مقدار واجب پوشش را نداشته نماز صحیح است.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -