انهار
انهار
مطالب خواندنی

جلوگیری

بزرگ نمایی کوچک نمایی

سؤال:آیا استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بار دار شدن اشکال دارد؟

پاسخ:اشکال ندارد.

سؤال:زنى که نمى خواهد فرزند دار بشود به پزشک مراجعه کرده و از او مى خواهد تا لوله هاى رحم اورا ببندد اعم از آن که باز کردن آن لوله ها بعداً ممکن باشد و یانه و اعم از آنکه شوهر راضى باشد ویا نه، آیا چنین کارى جایز است؟

پاسخ:چنان عملى براى زن جایز است به شرط آن که اگر به دست زدن و نگاه نامحرم نکشد اعم از ان که باز کردن لوله ها بعدا امکان داشته باشد یانه. و اجازه شوهر از این جهت که بستن لوله هاى رحم، از فرزنددارى، مانع مى شود، لازم نیست بلى گاهى اجازه شوهر لازم مى شود و آن، جهت خروج از خانه براى مراجعه به پزشک مى باشد زیرا خروج از خانه بدون اجازه شوهر جایز نیست.

 


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -