انهار
انهار
مطالب خواندنی

حضانت

بزرگ نمایی کوچک نمایی

سؤال:مساله حضانت فرزندان را با مراعات مسائل روز بیان بفرمائید ؟

پاسخ:حق حضانت تا دو سالگى کودک چه پسر باشد چه دختر متعلق به پدر و مادر به تساوى است و باید در صورت جدائى به نحوى توافق کنند و احتیاط مستحب این است که پدر کودک را قبل از هفت سالگى ازمادر جدا نکند هر چند پسر باشد .

سؤال:بچه اى که نه پدر و نه جد پدرى ندارد حق حضانت او با طائفه مادر مثل دائى و جد مادرى است یا حق عمو مى باشد ؟

پاسخ:هیچکدام حق ولایت ندارند و باید به حاکم شرع مراجعه شود و اگر دست رسمى نبود عدول مؤمنین مى توانند در حدود مصلحت یتیم دخالت کنند .

سؤال:حق حضانت طفل سالم برای مادر مبتلا به ایدز و دادن شیر آغوز و یا جز آن چیست؟

پاسخ:حق حضانت و سرپرستى مادر نسبت به فرزندش، ساقط نمى شود لیکن لازم است، مراقبت به عمل آید تا از سرایت بیمارى پیشگیرى شود واگر احتمال سرایت ویروس، احتمالى معقول باشد و شیر خوردن مستقیم از پستان مادر براى طفل خطرناک باشد، اجتناب لازم است

 


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -