انهار
انهار
مطالب خواندنی

عبور مسافر از وطن خود

بزرگ نمایی کوچک نمایی

 

احکام مسافر- آیت الله العظمی فاضل قدس سره

عبور مسافر از وطن خود

سؤال 466 :مسافرى که اهل اراک است به قم آمده، سپس از قم به قصد بروجرد حرکت کرده و از میان زمینهاى مزروعى خودش که در کمتر از حد ترخص شهر اراک است (یعنى دیوار خانه هاى اراک را مى بیند و صداى اذان شهر را مى شنود) عبور کرده و براى نماز پیاده مى شود، آیا نماز او قصر است یا تمام؟

پاسخ: در فرض سؤال نماز او تمام است.

سؤال 467 :وطن اینجانب قم است ولى ساکن اراک مى باشم، حال اگر مسافرت کنم و از قم بگذرم و به ده کیلومترى آن طرف قم که مقصدم مى باشد برسم، آیا نمازم در اینجا تمام است؟ و آیا مسافت را باید از قم حساب نمایم یا از اراک؟

پاسخ: در فرض سؤال نماز شماتمام است و مسافت را باید از قم حساب کنید..


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -