انهار
انهار
مطالب خواندنی

طواف نساء و نمازش (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام. طواف نساء و نمازش چیست و چطور انجام میشود؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 

جواب: سلام علیکم؛ طواف نساء يكي از واجبات حج است. كسي كه مُحرم شود پس از مُحرم شدن چيزهايي بر او حرام مي‏شود از جمله تمتّع از همسر است. لذا افرادی که مُحرم شده اند پس از طواف نساء و بجا آوردن نماز طواف اين حرمت از آنان برطرف مي‏شود.
پس از انجام طواف نساء ، بايد دو ركعت نماز، به نيّت نماز طواف نساء خوانده شود. و نماز طواف مانند نماز صبح دو رکعت به نیّت نماز طواف نساء هست و وقت نماز طواف نساء بعد از طواف نساء است. نماز طواف نساء پشت مقام خوانده میشود هرچند از مقام دور باشد. و پس از انجام نماز طواف نساء؛ زن بر مرد و مرد بر زن كه به یکدیگر حرام شده بودند حلال مى شوند. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -