انهار
انهار
مطالب خواندنی

حیوان نجاستخوار

بزرگ نمایی کوچک نمایی

نجاسات(آیت الله العظمی بهجت)

حیوان نجاستخوار

سوال383. آیا گوشت حیوان حلال گوشت که ذبح شرعى شده ولى نجاست خوار بوده، پاک است یا نجس؟

پاسخ: حیوان نجاست خوار ذبح شرعى مى شود و پاک مى گردد بنابر طهارت آن که اظهر است، لکن خوردن آن جایز نیست، مگر این که قبل از ذبح استبرا شده باشد.

سوال384. حیوان با خوردن چه نجاستى «جلال و نجاست خوار» محسوب مى شود؟ آیا فقط با عذره ى انسان است یا هر نجاست دیگرى هم چون خون نیز وى را نجاست خوار مى نماید؟

پاسخ: فقط با عذره ى انسان بدون اختلاط و به نحو عادت کردن به خوردن آن است و گوسفندى که گوشت آن از خوردن شیر خوک روییده باشد بنابر احوط ملحق به نجاست خوار است.

سوال385. اگر به حیوان غذاى نجس شده بدهند، نجاست خوار محسوب مى شود؟

پاسخ: خیر.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -