انهار
انهار
مطالب خواندنی

حداکثر ایام حیض

بزرگ نمایی کوچک نمایی
استفتائات غسل حیض (آیت الله العظمی بهجت قدس سره)
حداکثر ایام حیض
زیاد شدن زمان خون ریزى در اثر دستگاه
سؤال998. زنى که مدت خون حیض او هفت روز بوده بعد از استفاده از دستگاه جلوگیرى از حمل، روزهاى حیضش بیشتراز هفت روز و کمتر از ده روز شده است، چه حکمى دارد؟
پاسخ: همه محکوم به حیض است.
خون ریزى در اثر نصب ابزار
سؤال999. یکى از راه هاى جلوگیرى از انعقاد نطفه این است که ابزارى در دهانه رحم نصب مى کنند که این عمل موجب خونریزى مى شود و ممکن است این خونریزى مدت طولانى ادامه داشته باشد، با توجه به این که این خونریزى عمدى است، آیا حیض محسوب مى شود؟
پاسخ: عمدى بودن، مانع از حیض بودن آن نمى شود. پس اگر شرایط مذکور در رساله را دارد حیض است. (به مسأله ى 408 رساله مراجعه شود.)
خوردن قرص براى جلوگیرى از خونریزى
سؤال1000. هر گاه زن در ایام عادت ماهانه، به وسیله خوردن قرص، از آمدن خون حیض جلوگیرى نماید حکمش چیست؟
پاسخ:  تا موقعى که خون خارج نشده به حکم طاهر عمل کند

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -