انهار
انهار
مطالب خواندنی

عادت دادن کودکان به نماز

بزرگ نمایی کوچک نمایی
براي اينکه کودکان،درموقع بلوغ که نمازبرآنها  مانند  ساير وظايف  اسلامي، واجب ميشود  آن  را  مرتب  بخوانند، مستحب است پدر و مادر فرزندان خود را در دوران قبل از بلوغ به خواندن نماز وادار نمايند.
که  از حضرت پيغمبر (صلي الله عليه و آله ) و حضرت صادق (عليه السلام ) نقل شده است که فرموده اند: « فرزندان خود را در سن هقت سالگي ، به نماز خواندن وادار نماييد.»
در انجام  اين  تمرين  علاوه  بر  اينکه  پدر و مادر گوشة ازز مسئوليت خود را در رابطه با تربيت  فرزند خودعملي مي نمايند، بر پاية روايات اسلامي، ثواب و پاداش بسياري نيز به دست مي آورند، زيرا باعث مي شوند که  فرزندانشان به خواندن نماز عادت کند تا پس از بلوغ امادگي کاملي براي خواندن نماز بطور مرتب داشته باشند. بعلاوه در  تمرين  نماز  لازم است مقدمه مسائل وضو و کيفيت وضو گرفتن را نيز به او ياد داده باشند.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -