انهار
انهار
مطالب خواندنی

عواقب ترک نماز

بزرگ نمایی کوچک نمایی

تعداد بسياري از احاديث اهل بيت  عصمت  (سلام الله عليهم ) ترک  نماز  را  ،  يکي  از گناهان  کبيره که موجب عذاب سخت جهنم است ، شمرده و بلکه آن را گناهي معادل کفر معرفي نموده اند و دوبارة عواقب زيانبار ، آن مطالبي گفته اند :

حضرت پيغمبر (صلي الله عليه و آله  ) فرمودند : « ميان ايمان وکفر فاصله اي جز ترک نماز وجود ندارد .»

حضرت  صديقة کبري (سلام الله عليها ) از پدر بزرگوارش پرسيد : « مجازات کسي که به نماز اهميّت نمي دهد ، چيست ؟» حضرتش در پاسخ فرمودند: «  خداوند  کسي  را  أه  به  نماز جود اهميّت نمي هد به 15 خصلت مجازات مي کند ، که 6تا از آنها در دنيا و 3تا هنگام مرگ و 3تا در قبر و 3تا در روز قيامت است .

و آن شش تا که در دنيا است اين است : برکت از عمر او و همچنين از مال او برداشته مي شود  و  آثار  صالحان  از قيافه  و  سيماي او محو مي گردد ، به اعمال نيک ديگر او نيز اجر کامل داده نمي شود ،  دعاهاي او  مستجاب نمي شود  و  از دعاهاي صالحان بهره اي به او نمي رسد.

و آن سه تا که با هنگام مرگ او ارتباط دارد اين است : با ذلت و گرسنگي و تشنگي مورد قبض روح واقع مي شود .

و آن سه تا که در قبر او است اين است :  خداوند  فرشته اي را مي گمارد که در قبر او را عذاب کند و به تنگي و تاريکي قبر نيز محکوم مي گردد .

و آن سه تا که در قيامت  است  اين است : که هنگام خروج قبر فرشته اي او را به رو ، در روي زمين  مي کشد  و  به اين ترتيب محشورمي شود و با شدت به حساب او رسيدگي مي شود  و خداوند هرگز نظر لطف بر او نمي افکند و سر انجام به عذاب جهنم گرفتار مي گردد . 


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.



کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -