انهار
انهار
مطالب خواندنی

خواص و آثار قرائت قرآن (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال باسلام در برخی از روایات مثلا خواندن دعا یا سوره ای را با تاثیر خاصی مطرح فرموده اند. مثلا درباره سوره نور گفته اند: که مروی است با مداومت بر این سوره خود و اهل بیت خود را از زنا حفظ کنید، سـؤال اینجاست که آیا صرف خواندن مثلا این سوره اثر وضعی دارد یا باید معنای ان را هم حتما فهمید؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
جواب در صورتی آیات قرآن وسوره های قرآنی اثر دارند که خواننده آیات یا سوره های قرآنی به محتوای آن آیات یا سوره ها عمل کنند. ولی کسیکه عملش بر خلاف آیات و سوره های قرآن باشد نه تنها آن اثر را ندارد بلکه اثر و عوارض منفی خواهد داشت زیرا در حدیث آمده: «رب تال للقرآن والقرآن یلعنه» چه بسا کسانیکه قرآن می خوانند ولی قرآن آنها را لعنت میکند. بنابراین قرآن در صورتی موثر است که خواننده عامل به قرآن باشد. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -