انهار
انهار
مطالب خواندنی

حکم نماز و روزه با عادت ماهیانه

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام
دختری 22 ساله ام.مدت عادت ماهانه ام 7 روز است ولی به دلیل فشار وارد بر بدنم(حمل بار سنگین) این ماه عادت ماهانه ام تا روز دهم بوده و هنوز هم ادامه دارد.)
حکم 3 روز بعد از روز هفتم چیست؟حکم روز های بعد از روز دهم چه خواهد بود؟( با توجه به اینکه ادامه اش هم مثل عادت ماهانه است چه نوع استحاضه ای است؟
با تشکر

مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله)
 
جواب خونهایی که تا ده روز میبینید همه حیض حساب میشوند ولی اگر خون از ده روز بگذرد و آن طور که نوشته اید هنوز هم ادامه دارد استحاضه حساب میشوند و باید به احکام استحاضه عمل کنید. و استحاضه سه قسم است: 1) قلیله 2)متوسطه 3) کثیره.
قلیله آن است که خون پنبه را آلوده بکند و از طرف دیگر ظاهر نشود. در این صورت برای نماز فقط باید برای هر نماز پنبه و دستمال را عوض کنید و وضو بگیرید و نمازتان را بخوانید.
متوسطه آن است که خون پنبه را آلوده بکند و به دستمال یا نواری که معمولا برای جلوگیری از خون میبندند در این صورت باید برای هر نماز به احکام استحاضه قلیله عمل شود و برای نماز صبح نیز غسل شود.
کثیره آن است که خون از پنبه به دستمال برسد یا جاری گردد که در این صورت برای هر نماز باید به احکام استحاضه متوسطه عمل شود ولی سه غسل در شبانه روز انجام شود. یک غسل صبح، یک غسل ظهر و یک غسل شب. و البته باید بین نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء فاصله نیندازید و سرعا نماز بخوانید در غیر این صورت باید غسل تکرار شود.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -