انهار
انهار
مطالب خواندنی

استفاده از قرص و لکه بینی (مرجع تقلید آیةالله خامنه ای)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال من در حال مصرف داروی خاصی‌ هستم که یکی‌ از علائم آن‌ لکه بینی‌ و خون ریزی ملایم است . این حالت ممکن است سه ماه ادامه داشته باشد ( در زمان مصرف کل قرص ها) ، آیا من میتوانم روز بگیرم؟
مرجع تقلید: حضرت آیةالله العظمی خامنه ای (مدّظلّه)

جواب 1- خونی که در اثر زخم و جراحت باشد حکمی ندارد فقط نجس است و باید آب کشیده شود.
2- خونی که دارای علایم حیض است یعنی گرم و تازه می باشد و رنگ آن سرخ یا سرخ تیره است حیض است و باید به احکام حائض عمل کنید.
3- خونی که فقط گاهی به صورت لکه خارج می شود یا خونی که سرد و کهنه است و کمتر از سه روز یا بیشتر از ده روز خارج میشود خون استحاضه حساب میشوند و باید به احکام استحاضه عمل کنید و نمازتان را بخوانید و روزه شما نیز صحیح است.یاحق  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -