انهار
انهار
مطالب خواندنی

به هم خوردن عادت ماهیانه ام (مرجع تقلید آیةالله مکارم)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام بنده 22 سالمه و حدودا 2 سالی میشه که هر روز پریود بودم و مقدار خونریزی ام زیاد بود چند بارم دکتر رفتم ولی هر بار چیزی تشخیص داده نمی شد و دکترا میگفتن یا ارثیه یا به خاطر استرس به خاطر همین هم نماز نمی خوندم تا یک ماه پیش که رفتم پیش یه متخصص و ایشون تشخیص دادن کیست تخمدان دارم و برام قرص دیان تجویز کردن که باید 21 روز ازش بخورم و توی اون بیست و یک روز لکه میبینم و دائم لباسم کثیف میشه و اون هفت روزی که نمیخورم باز خونریزیم خیلی شدید میشه راهنمائیم کنیند که آیا الان می تونم نمازمو بخونم؟
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)

جواب اگر خونی که خارج می شود به خاطر زخم و جراحت هست که حکمی ندارد و فقط به عنوان نجس بودن باید آب بکشید وضو بگیرید و نمازتان را بخوانید.
اگر خونی که خارج می شود دارای شرایط حیض باشد یعنی: گرم، تازه و رنگ آن سرخ تیره باشد خون حیض هست و نماز خواند و روزه گرفتن در ایامی که خون حیض میبینید جایز نیست.
اگر خونی که خارج میشود دارای شرایط حیض نباشد یعنی سرد، کهنه و رنگ آن روشن مایل به زرد یا صورتی باشد خون استحاضه هست و با داشتن خون استحاضه وظیفه شما آن است که به احکام استحاضه عمل کنید و نمازتان را بخوانید و روزه هم بگیرید.
اگر خون کم باشد غسل ندارد و فقط پس از عوض کردن پنبه و دستمال و آب کشیدن بدن وضو بگیرید و نماز بخوانید. ولی اگر خون به قدری زیاد باشد که از پنبه بگذرد و به لباس زیر و دستمال یا نوار بهداشتی جاری شود، روزی سه غسل صبح و ظهر و شب انجام دهید و وضو بگیرید و نمازها را پشت سر هم بجا آورید. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -