انهار
انهار
مطالب خواندنی

باقی ماندن بر تقلید میّت (مرجع تقلید امام خمینی)

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سؤال: مرجع تقلیدم امام خمینی است آیا باید مرجع تقلید دیگری هم داشته باشم؟ آیا باید از ولی فقیه مجوز اینکه به رساله امام عمل کنم را بگیرم؟
پاسخ: کسی که مرجع تقلیدش از دنیا می رود لازم است یکی از مراجع تقلید پس از مرجع میت را برای مرجعیت انتخاب کند و مطابق با فتوای او عمل کند یا با اجازه او به فتوای مرجع تقلیدی که از دنیا رفته باقی بماند ولی لازم نیست برای این موضوع از ولی فقیه اذن بگیرد البته می توانید از ولی فقیه حضرت آیةالله خامنه ای نیز تقلید کنید یا طبق اجازه ایشان به فتوای امام خمینی باقی بمانید. یاحقّ.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -