انهار
انهار
مطالب خواندنی

آیا داشتن مرجع تقلید الزامی است؟ +

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سؤال: چون اعتقادی به مرجع تقلید ندارم و نیز نمیدانم چگونه باید انتخاب کنم؛ آیا میشود مرجع تقلید نداشته باشم یا از همه مراجع استفاده کنم یا از مراجعی که از دنیا رفته اند تقلید کنم؟

پاسخ:  داشتن مرجع تقلید الزامیست و بدون مرجع تقلید اعمالتان غالباً صحیح نمی باشد. لذا به حکم عقل لازم است حتماً از یک نفر از مراجع عظام تقلید کنید تا اعمالتان اشکال نداشته باشد.  البته تقلید ابتدایی از مرجع تقلیدی که از دنیا رفته است جایز نیست. یاحقّ.  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

ویژه نامه ماه مبارک رمضان


پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -