انهار
انهار
مطالب خواندنی

گلوی اسرائیل در دستان ماست

بزرگ نمایی کوچک نمایی
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان: گلوی اسرائیل در دستان ماست
اگر بخواهیم در 5 دقیقه منطقه را زیر و رو می‌کنیم
به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام سید هاشم صفی‌الدین در جمع اساتید حوزه علمیه قم در لبنان با بیان اینکه در تاریخ تشیع گاهی قاصر و گاهی مقصر بوده‌ایم، گفت: سال‌ها به خاطر ظلم حاکمان، علوم آل‌ محمد ‌(علیهم السلام) و گنج‌های معارف اهل ‌بیت‌ (علیهم السلام) از مردم دور بود و کاری که امام خمینی ‌‌(قدّس سرّه) کرد، آوردن این گنج‌ها به میان مردم بود.
این عضو ارشد حزب‌الله لبنان با تاکید بر اینکه هر نبردی که در آینده رخ دهد، قطعا اسلام پیروز آن خواهد بود، گفت: ما از دشمن نمی‌ترسیم بلکه از خودمان می‌ترسیم که برای اسلام کم بگذاریم و جوان‌هایمان منحرف شوند.
وی افزود: امروز صدای شیعه در جهان شنیده می‌شود و حرف شیعه جایگاه دارد و این حقیقت به خاطر جهاد علما‌ست و به برکت این مجاهدت‌ها امروز مردم از ما معرفت می‌خواهند و می‌گویند تشنه معارفیم.
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله افزود: اکنون دشمن از جنگ فیزیکی مایوس شده و سعی می‌کند به وسیله جنگ نرم با حزب‌الله مقاومت کند.
فلسطینیان فوج ‌فوج شیعه می‌شوند
وی اظهار داشت: مشکل جامعه دور بودن مردم از اهل‌ بیت ‌(علیهم السلام) است و در حدیث شریف آمده است «اگر مردم زیبایی‌های کلام اهل بیت (علیهم السلام) را بدانند از آن تبعیت می‌کنند».
صفی‌الدین تصریح کرد: امروز بسیاری از فلسطینیان شیعه می‌شوند و وقتی از آنها می‌پرسم چرا شیعه شدید، می‌گویند به قرآن مراجعه کردیم، دیدیم که می‌گوید «ان حزب‌الله هم الغالبون».
صفی‌الدین تصریح کرد: البته این استدلال برای شیعه شدن کافی نیست ولی برای آنها کافی بوده است.
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله به نقش عالمان دینی در اتفاقات جهان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه اگر علما در صحنه نبودند هیچ اتفاقی نمی‌افتاد، گفت: اگر امام‌ (قدّس سرّه) به صحنه نمی‌آمد و رهبر معظم انقلاب (مدّظلّه) راه ایشان را ادامه نمی‌داد، این موفقیت‌های اخیر برای شیعه به دست نمی‌آمد.
وی افزود: امروز سید حسن نصر‌الله که خروجی حوزه قم و نجف است، حرف آخر را در جهان عرب می‌زند و رهبران سنی عرب با خود می‌گویند چه کنیم که شخصیتی مانند نصرالله ولی سنی مذهب داشته باشیم.
صفی‌الدین با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای ضربه زدن به حزب‌الله گفت: یک متفکر آمریکایی ژاپنی‌الاصل، برای نابود کردن حزب‌الله راه حل ارائه داده و گفته حزب‌الله دو بال دارد، یکی کربلا و پیروی از امام حسین‌ (علیه السلام) و دیگری پیوند با ولایت و مرجعیت، در مورد کربلا، هیچ جایگزینی وجود ندارد و نمی‌توان کاری کرد و باید در دین آنها نفوذ کنیم.
صفی‌الدین اظهار داشت: امروز گلوی اسرائیل در دستان ماست و هر قدر بخواهیم آن را فشار می‌دهیم، اگر بخواهیم می‌توانیم در پنج دقیقه منطقه را زیر و رو کنیم.
وی ادامه داد: البته قدرت ما در تجهیزات و موشک نیست، قدرت ما الهی است و از ایمان نشأت می‌گیرد، قدرت ما در این است که دشمن را تهدید می‌کنیم و ذره‌ای نمی‌ترسیم.
وی با اشاره به شخصیت امام‌ (قدّس سرّه) و رهبر انقلاب (مدّظلّه) تاکید کرد: هر برکتی که در حوزه است از امام، رهبری و مراجع تقلید است و اگر هدایت‌های رهبر انقلاب نبود به این موفقیت‌ها نمی‌رسیدیم.
این عضو ارشد حزب‌الله لبنان تصریح کرد: امروز تمام افتخار سید حسن نصرالله و سایر مسئولان روحانی حزب‌الله، به هویت طلبگی آنها‌ست و ما مانند رهبر انقلاب (مدّظلّه) به طلبه بودن افتخار می‌کنیم.
وی یادآور شد: بدنه روحانی و طلبه حزب‌الله است که آن را حفظ کرده است و بیشتر بهره ما از طلابی است که در قم درس خوانده‌اند، چون آنها از سرچشمه معارف اهل ‌بیت‌ (علیهم السلام) نوشیده‌اند.
صفی‌الدین با اشاره به شبهات فراوان موجود در ذهن بشر گفت: سـؤالات زیادی وجود دارد که حوزه باید به آنها پاسـخ دهد و تنها عالم شیعی است که می‌تواند پاسـخگو باشد.
عصر بی‌دینی به پایان رسیده است
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله افزود: علوم انسانی موجود تداعی کننده علوم انسانی غرب بوده و بر مبنای اومانیستی و دیگر مکاتب منحرف شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه عصر الحاد و بی‌دینی به پایان رسیده است، اظهار داشت: مردم دوستدار دین هستند و ما در عصر دینداری و تدین زندگی می‌کنیم و حتی مسیحیان دوستدار دین هستند.
صفی‌الدین افزود: جهاد و نبرد پایان ‌یافته و اکنون وقت پاسـخگویی به جوانان است، علما باید جوانان را دریابند.
به تحول در حوزه نیازمندیم
وی با تاکید بر اینکه با زبان سنتی حوزه نمی‌توان جوابگوی نیازهای جدید بود، اظهار داشت: امروز جهان سخنان ساده سید حسن را بیشتر از جملات پیچیده و غامض می‌فهمد و دوست دارد، البته مباحث عمیق درون حوزه هم لازم است اما باید همیشه به نسبت محیط و فضا صحبت کنیم.
عضو ارشد حزب‌الله لبنان ادامه داد: ما کاملا حرف امام‌ (قدّس سرّه) را در مورد فقه جواهری قبول داریم، اما کسی نگفته که ابواب فقه فقط محدود به موارد موجود است، امروز بسیاری از مباحث جدید هم در حوزه قم بحث می‌شود.
وی با بیان اینکه درب‌های جهان اسلام به روی شیعه باز است، گفت: آنچه امروز در بحرین، اردن، مصر، تونس و سایر کشورها رخ می‌دهد بیانگر این حقیقت است.
صفی‌الدین گفت: در جنگ نرم یکی از پیروزی‌های ما ایجاد حکومت شیعه در لبنان بود که آن را به رهبر انقلاب (مدّظلّه) هدیه می‌دهیم و اعلام می‌کنیم مبنای فکری حزب‌الله تلاش برای بستر‌سازی ظهور است.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -