انهار
انهار
مطالب خواندنی

پيشنهاد 20 ميليارد دلاري حكام عرب به سوريه برای قطع رابطه با ايران

بزرگ نمایی کوچک نمایی
يك نويسنده سوري با انتشار مقاله اي از پيشنهاد 20 ميليارد دلاري حكام عرب به سوريه در قبال قطع رابطه با ايران پرده برداشت و تاكيد كرد كه بشار اسد اين پيشنهاد را رد كرده است.
«ابراهيم الامين» در مقاله اي كه شنبه شب در پايگاه اينترنتي «شام لايف» سوريه منتشر شد، با اشاره به اين كه شماري از شاهان و سران كشورهاي عربي كه هم پيمان غرب هستند حاضرند بيش از 20 ميليارد دلار براي توسعه همه جانبه در اختيار دمشق قرار دهند افزود: «بشار اسد» رئيس جمهور سوريه ضمن رد پيشنهاد مزبور گفته است كه ايران و نيروهاي مقاومت، هم پيمان ثابتش هستند و وي خواسته مردم براي تغيير را بدون افتادن در دام آمريكا كه هدفش سلطه بر حكومت ها است، محقق مي كند.
به گزارش ايرنا، وي خاطرنشان كرد: غرب، رژيم صهيونيستي و برخي كشورهاي عربي در يك دهه اخير تلاش بسياري براي فروپاشي نظام سوريه انجام دادند و از جنبش اعتراضي در اين كشور حمايت كردند، آنها كوشيدند تا اين نظام را بر سر دو راهي سرنگوني يا قدم گذاشتن در مسير خواسته هاي آمريكا قرار دهند.
اين نويسنده سوري تصريح كرد: هدف آمريكا، واداركردن سوريه به حركت در مسير مورد نظر كاخ سفيد در ارتباط با توقف دشمني و ضديت با رژيم صهيونيستي و مخالفت با ايران است و اين پيام در دو ماه گذشته به طور مستقيم و غيرمستقيم بارها به سوريه اعلام شده است.
در ادامه اين مقاله آمده است: غرب مي كوشد به سوريه اطمينان دهد كه رژيم صهيونيستي را وادار به خروج از بلندي هاي جولان خواهد كرد به شرط آن كه اسد از ائتلافش با حزب الله و حماس و همچنين رابطه با ايران دست بردارد.
الامين با اشاره به موضع سوريه در قبال منازعه با اسرائيل، حركت ساكنان اردوگاه هاي فلسطيني در سوريه به سمت مرز در سالروز اشغال فلسطين در روز نكبت و مخالفت دمشق با مداخله بيگانگان از زمان جرج بوش پسر تاكنون افزود: مي توان ماهيت فشارهاي موجود بر سوريه را درك كرد.
اين نويسنده در پايان خاطرنشان كرد: هدف كلي غرب آن است كه اسد با منويات آمريكا در زمينه انحلال حزب حاكم، ممنوع الخروج كردن برخي شخصيت ها و مقام هاي سوري، عقب نشيني ارتش از خيابان ها و اجراي اصلاحات در زمينه احزاب و اطلاع رساني در جامعه همسو شود.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -