انهار
انهار
مطالب خواندنی

(۲۷۶) بی مقدمه در باره خانم مهسا امینی

بزرگ نمایی کوچک نمایی
بسم الله الرحمن الرحیم
بی مقدمه در باره خانم مهسا {ژینا} امینی
 إن شاء الله
پیام سایت انهار در این باره بزودی تکمیل می شود.
     
بسم الله الرحمن الرحیم
والسلام علی عبادالله الصالحین
    
بی مقدمه در باره مرگ ناگهانی خانم مهسا امینی
بدون تردید مردم کشور عزیزمان ایران، به ویژه دختران و پسران؛ باید سرمایه های ارزشمند و پاره های تن یکدیگر حساب شویم و باید رحمت، مودّت و محبت مان؛ از کُرد، تُرک، لُر، بلوچ، عَرَب، عَجَم و... را برای یکدیگر خرج کنیم.
و تردیدی نیست که هیچیکدام، مجاز به سلب آرامش روح و روان یکدیگر و عبور از خط قرمز دین و قوانین کشورمان که بر خون شهدایمان استوار شده است نیستیم و مهسای ما {مانند برخی دیگر از دختران و بانوان ما} با ظاهری نسبتاً نامناسب! از خط قرمزهای دین و قوانین کشورمان عبور کرده و موجب سلب آرامش روح و روان سایرین {= جامعه به ویژه جوانان عَزَب و مُجَرَّد} شده است و متأسفانه داستان تلخ فوت مهسای ما بهانه ای شد برای شروع فتنه ای بزرگتر از فتنه های قبل در کشور عزیزمان ایران شد که لازم است بیان کرد که صد البته برخی از عزادارنماها کمترین دلسوزی برای مهسا ندارند و درگذشت مهسا را بهانه ای برای آشوب در کشور و اغتشاش نمودند.
     
به هر حال؛
بیان نکاتی به:
{۱} ‌دختران عزیز؛
{۲} ‌پسران ‌عزیز؛
{۳} ‌فرهنگیان ‌فرهنگساز؛
{۴} ‌‌دوستان دلسوز اسلام و نظام؛ اما فاقد بصیرت یا کم بصیرت یا بی اطلاع.
{۵} معاندان موج سوار.
{۶} ‌فراریانی! ‌که به جای وطن دوستی وطن فروشی اختیار کرده اند.
{۷} رضا پهلوی (‌نوه رضا خان) که موهایش درخواب سلطنت سفید شده.
{۸} واماندگان سیاسی.
{۹} دشمنان کینه ای و قسم خورده و دیرینه ایران.
{۱۰} ‌ستاد محترم امر به معروف و نهی از منکر
{۱۱} ‌گشت محترم ارشاد
{۱۲} حوزه های ارزشمند علمیه و مراکز فرهنگی
{۱۳} دانشگاه ها ارزشمند و مراکز آموزشی عالی و...
{۱۴} ‌سلبریتی ها
{۱۵}خانواده داغدار خانم مهسا امینی.
ــــــــــــــ
{۴} ‌‌اما خدمت دوستان دلسوز اما فاقد بصیرت یا کم بصیرت و بی اطلاع یادآور می شوم که اتفاقات تلخ و ناگواری که ببش از چهل و سه سال به ملّت مظلوم کشورمان از ناحیه دشمنان و عواملشان رسیده بس نیست برای بیدار شدن و تَنَبُّه؟
{۱۴} سلبریتی ها با حمایتهای نظام به نام و نوا و شهرت رسیده اند و تبدیل به ستاره و فردی مشهور شده اند، و چهره‌ای محبوب پیدا کرده اند بنابراین باید گفتار، کردار و قضاوتهای سنجیده داشته باشند، و سزاوار نیست اینگونه افراد رفتارهایی داشته باشند که مانند خنجر زدن از پشت به خودی و به ویژه نظام باشد.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز
بسم الله الرحمن الرحیم
چهار پناهگاه در قرآن
   
أَبَانُ بْنُ عُثْمَانَ وَ هِشَامُ بْنُ سَالِمٍ وَ مُحَمَّدُ بْنُ حُمْرَانَ عَنِ الصَّادِقِ (علیه السلام) قَالَ:
عَجِبْتُ لِمَنْ فَزِعَ مِنْ أَرْبَعٍ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى أَرْبَعٍ
(۱) عَجِبْتُ لِمَنْ خَافَ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا فَانْقَلَبُوا بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ لَمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ
(۲) وَ عَجِبْتُ لِمَنِ اغْتَمَّ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَكَ إِنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- وَ نَجَّيْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ كَذلِكَ نُنْجِي الْمُؤْمِنِينَ
(۳) وَ عَجِبْتُ لِمَنْ مُكِرَ بِهِ كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- وَ أُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِيرٌ بِالْعِبادِ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- فَوَقاهُ اللَّهُ سَيِّئاتِ ما مَكَرُوا
(۴) وَ عَجِبْتُ لِمَنْ أَرَادَ الدُّنْيَا وَ زِينَتَهَا كَيْفَ لَا يَفْزَعُ إِلَى قَوْلِهِ- ما شاءَ اللَّهُ لا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ فَإِنِّي سَمِعْتُ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ يَقُولُ بِعَقَبِهَا- إِنْ تَرَنِ أَنَا أَقَلَّ مِنْكَ مالًا وَ وَلَداً. فَعَسى‏ رَبِّي أَنْ يُؤْتِيَنِ خَيْراً مِنْ جَنَّتِكَ وَ عَسَى مُوجِبَةٌ
    
آقا امام صادق (عليه السّلام) فرمود: در شگفتم از كسى كه از چهار چيز مى‌هراسد چرا بچهار چيز پناهنده نميشود:
(۱) شگفتم از آنكه ميترسد چرا پناه نمى‌برد بفرمودۀ خداى عز و جل« حَسْبُنَا اَللّٰهُ‌ وَ نِعْمَ‌ اَلْوَكِيلُ‌ » خداوند ما را بس است و چه وكيل خوبى است زيرا شنيدم خداى جل جلاله بدنبال آن ميفرمايد:بواسطۀ نعمت و فضلى كه از طرف خداوند شامل حالشان گرديد باز گشتند و هيچ بدى بآنان نرسيد.
(۲) و شگفتم در كسى كه اندوهناك است چرا پناه نمى‌برد بفرمودۀ خداى عز و جل:« لاٰ إِلٰهَ‌ إِلاّٰ أَنْتَ‌ سُبْحٰانَكَ‌ إِنِّي كُنْتُ‌ مِنَ‌ اَلظّٰالِمِينَ‌ » زيرا شنيدم خداى عز و جل بدنبال آن ميفرمايد در خواستش را برآورديم و از اندوه نجاتش داديم و مؤمنين را هم چنين ميرهانيم.
(۳) و در شگفتم از كسى كه حيله‌اى در بارۀ او بكار رفته چرا بفرمودۀ خداى تعالى پناه نمى‌برد« وَ أُفَوِّضُ‌ أَمْرِي إِلَى اَللّٰهِ‌ إِنَّ‌ اَللّٰهَ‌ بَصِيرٌ بِالْعِبٰادِ »:كار خود را بخدا واگذار ميكنيم كه خداوند بحال بندگان بينا است)زيرا شنيدم خداى بزرگ و پاك بدنبالش مى‌فرمايد خداوند او را از بديهائى كه در بارۀ او بحيله انجام داده بودند نگه داشت.
(۴) و در شگفتم از كسى كه خواستار دنيا و آرايش آن است چرا پناهنده نميشود بفرمايش خداى تبارك و تعالى(« مٰا شٰاءَ اَللّٰهُ‌ لاٰ قُوَّةَ‌ إِلاّٰ بِاللّٰهِ‌ »)(آنچه خدا خواست همان است و نيروئى جز به يارى خداوند نيست)زيرا شنيدم خداى عز اسمه بدنبال آن ميفرمايد اگر چه مرا در مال و فرزند از خودت كمتر مى‌بينى ولى اميد هست كه پروردگار من بهتر از باغ تو مرا نصيب فرمايد (و كلمۀ:عسى در اين آيه بمعناى اميد تنها نيست بلكه بمعناى اثبات و تحقق يافتن است).
من لا يحضره الفقيه، ج‏۴، ص: ۳۹۲؛
الأمالي( للصدوق)، ص: ۶؛
الخصال، ج‏۱، ص: ۲۱۸.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -