انهار
انهار
مطالب خواندنی

مراجع جایزالتقلید جامعه مدرسین

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال با سلام و عرض ادب و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات
جامعه مدرسین چند مرجع را به عنوان جایزالتقلید معرفی کرده اند من می خواستم بدانم این دقیقا چه معنایی دارد آیا به معنی این است که این چند نفر از بقیه مراجع اعلم هستند و در اعلمیت با هم مساوی اند؟من از چند کارشناس که پرسیده ام هر کدام یک نظر داشتند بعضی گفتند تقلید از هر کدام از این مراجع صحیح است و نیاز به تحقیق بیشتر نیست اما بعضی گفتند خیر این ها با هم مساوی نیستند و نمی توان از بین این ها یکی را به عنوان مرجع انتخاب کرد بلکه هر کس باید خودش برای انتخاب مرجع تقلید اعلم تحقیق کند و از دو نفر اعلم شناس بپرسد هر کس را که اعلم تشخیص داد از همان تقلید کند لطفا راهنمایی بفرمایید دقیقا منظور از این بیانیه چیست
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی امام خمینی(قدّس سرّه)

جواب:بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله

بله پاسخ دوم صحیح است و این ها با هم مساوی نیستند و نمی توانید از بین این ها یکی را به عنوان مرجع انتخاب کنید بلکه باید برای انتخاب مرجع تقلید اعلم تحقیق کنید و از دو نفر اعلم عالم عادل خبره یعنی مجتهد شناس و اعلم شناس بپرسید هر کس را که اعلم تشخیص داند از همان تقلید کنید. یاحقّ.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -