انهار
انهار
مطالب خواندنی

در مورد سجده واجب در قران

بزرگ نمایی کوچک نمایی
سوال سلام آیا در سجده واجب قران باید هفت موضع که در سجده نماز رعایت میشود، در این سجده واجب هم انجام داد یا خیر. یاعلی
مرجع تقلید: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله)
 
جواب: سلام علیک. در سجده واجب قرآن، لازم است مواضع هفت گانه بر روی زمین قرار بگیرد و باید پیشانی را بر چیزی بگذارد که سجده نماز بر آن جایز است بنابر احتیاط واجب، همچنین ستر عورت و غصبی نبودن را رعایت کند، (البته رعایت حجاب کامل برای زنان در این سجده در جایی که نامحرم نمی بیند واجب نیست) ولی سایر شرایطی که در نماز لازم است در این سجده واجب نیست، هم چنین رو به قبله بودن نیز شرط نمی باشد، هر چند بهتر است رو به قبله باشد. یاحقّ.
منبع پاسخ

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -