انهار
انهار
مطالب خواندنی

رسیدگی آستان قدس رضوی (علیه السلام) به مردم سه استان سیل‌زده

بزرگ نمایی کوچک نمایی
حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی (علیه السلام) ظهر پنجشنبه در بازدید از مناطق سیل زده لرستان در جمع خادم‌یاران رضوی با‌اشاره به اینکه خدا را سپاس‌گذار و شاکرم که در اولین روزهای خدمتم در آستان قدس رضوی این توفیق را پیدا کردم در شرایط فعلی خدمتی هرچند کوچک به سیل زدگان داشته باشیم، اظهار داشت: امروز محروم‌ترین مردمان جامعه ما سیل زدگان هستند، این مردم فقیر نبودند و نیستند؛ کسب و کار و خانه داشته‌اند، آبرو و اعتبار دارند، بر اثر حادثه طبیعی زندگی خود را از دست دادند و به چشم فقیر نباید به آنها نگاه کنیم.
وی تصریح کرد: اینها انسان‌ها و خانواده‌های محترم، آبرومند، شریف، محترم و معتبری هستند و وظیفه خود می‌دانیم به آنها رسیدگی کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی (علیه السلام) با بیان اینکه همانگونه که در حکم رهبری آمده است رسیدگی به نیازمندان وظیفه ماست، اولویت کار آستان را رسیدگی به سه استان سیل زده خوزستان، گلستان و لرستان می‌دانیم، تصریح کرد: خوشا به حال شما که فرصتی برای خدمت به مردم زیر پرچم امام رضا (علیه السلام) پیدا کرده‌اید؛ وقتی در زیر پرچم آقا کار کنیم دیگر خستگی نداریم، شب و روز نمی‌شناسیم، امام رضا (علیه السلام) صاحب کار و فرمانده اصلی ما هستند و در حقیقت ما را به این مأموریت فرستاده‌اند.
مردم سیل زده، مهمان امام رضا (علیه السلام)
حجت‌الاسلام مروی ادامه داد: روزی همراه با مقام معظم رهبری به منطقه یاسوج و به سیاه چادرها رفتیم و چند وزیر هم بودند، آقا فرمودند در این سیاه چادر آمده ایم تا زندگی مردم را ببینیم و لمس کنیم، اینکه در تهران بنشینیم و کارشناسان به ما گزارش دهند این کفایت نمی‌کند، باید از نزدیک زندگی و درد مردم را لمس کنیم تا بتوانیم درست تصمیم بگیریم و مطابق با نیازهای حقیقی مردم تصمیم بگیریم.
وی با ‌اشاره به اینکه امروز ما به نمایندگی از رهبر انقلاب در منطقه حضور یافته ایم و نماینده ولی‌فقیه در لرستان نیز گزارش‌های لازم را به رهبری ارائه می‌دهند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از ابتدا دغدغه مردم سیل زده را داشتند و سؤال می‌کردند چه خبر و چه اقداماتی شده است، دستگاه‌های امدادی و خدماتی چه کردند.
به گزارش مهر، تولیت آستان قدس رضوی (علیه السلام) خطاب به خادم یاران رضوی مشغول فعالیت در آشپزخانه دفتر تولیت آستان قدس لرستان، گفت: در تهیه غذا و توزیع غذا کرامت مردم را رعایت کنید، با چشم حقارت به مردم نگاه نکنید، با عزت و احترام هر اقدامی انجام شود؛ ‬در پخت‌و پز دقت کنید و غذای خام و بد به مردم ندهید، این مردم مهمانان امام رضا (علیه السلام) هستند، غذای خوش پخت و تمیز و پاکیزه به مهمانان بدهیم.
حجت‌الاسلام مروی خاطرنشان کرد: 40 گروه جهادی و ۱۰۰۰ نفر خادم‌یار آستان قدس رضوی در مناطق سیل‌زده فعال هستند.

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -