انهار
انهار
مطالب خواندنی

اعمال روز نیمه شعبان

بزرگ نمایی کوچک نمایی
روز نیمه شعبان: روز ولادت شریف امام دوازدهم مولانا و امامنا المهدى حضرت حجّة بن الحسن صاحب الزّمان (صلوات‏ الله علیه و على آبائه) است.
{اعمال روز نیمه شعبان}
1) غسل (مراجع عظام در روز نیمه ماه شعبان غسل آن را ذکر کرده اند).
2) زیارت آن حضرت در هر زمان و مکان و دعا براى تعجیل فرج آن حضرت به هنگام‏ زیارتش، و زیارت آن حضرت در سراب شهر سامّراء تاکید بیشترى دارد.
3) از حضرت رضا علیه السّلام روایت شده: هرکه سه روز آخر ماه شعبان را روزه بدارد و آن را به ماه‏ مبارک رمضان پیوند دهد حق تعلى ثواب روزه دو ماه پى‏درپى را براى او بنویسد.
4) ابو الصّلت هروى روایت کرده: در جمعه آخر ماه شعبان خدمت حضرت رضا علیه السّلام رسیدم، حضرت فرمود، اى ابوالصّلت بیشتر ماه شعبان گذشت و این‏ روز جمعه آخر آن است. پس تدارک و تلافى کن در انجام آنچه از این ماه باقى مانده و کوتاهی هایى که در گذشته این ماه‏ کرده‏اى، و بر تو باد بر آنچه براى تو سودمند است روى آورى و بسیار دعا و استغفار کرده و قرآن تلاوت کند، و از گناهان خود به سوى خدا توبه کن، تا وقتى ماه مبارک فرا رسد، خود را براى خدا خالص کرده باشى، و امانت و حق کسى را، بر عهده خود مگذار مگر آنکه ادا کنى، و در دل خویش کینه کسى را وامگذار مگر آن‏که بیرون کنى، و گناهى را مگذار جز آن‏که ترک کنى‏ و از خدا بترس، و در امور پنهان و آشکار خود، بر او توکّل کن، که هرکس بر خدا توکّل کند، خدا او را بس است.
5) در باقیمانده‏ ماه این دعا را بسیار بخوان: اللهُمَّ إِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنَا فِیمَا مَضَى مِنْ شَعْبَانَ فَاغْفِرْ لَنَا فِیمَا بَقِیَ مِنْهُ
خدایا اگر در آنچه از ماه شعبان گذشت ما را نیامرزیدى، پس در آن مقدار که از آن باقى مانده است ما را بیامرز
{به درستى که حق تعالى در این ماه، بنده‏ هاى بسیارى را به خاطر حرمت ماه مبارک رمضان، از آتش دوزخ برهاند.}

  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -