انهار
انهار
مطالب خواندنی

قیام

بزرگ نمایی کوچک نمایی

سؤال 207- شخصی نماز را ایستاده بجا می‌آورد ولی در رکعت آخر در اثر کمردرد، پادرد یا به علت دیگر می‌نشیند نماز را نشسته تمام می‌کند آیا اعاده لازم دارد یا خیر؟

جواب:  در صورتی که عاجز از قیام بوده مجزی است و اعاده لازم نیست. و الله العالم.

سؤال 208- توضیح دهید که بعد از خواندن حمد و سوره یا بعد از قنوت آیا می‌توان بلافاصله به رکوع رفت یا بقدر یک ثانیه باید صبر کرد؟

جواب:  بعد از تمام شدن سوره که تماماً در حال قیام خوانده شده باشد صبر کردن لازم نیست می‌تواند فوراً به رکوع برود و همچنین بعد از قنوت. و اللّه العالم.


  

 
پاسخ به احکام شرعی
 
موتور جستجوی سایت

تابلو اعلانات

پیوندها

حدیث روز

امیدواری به رحمت خدا

عن ابى ذرالغفارى (رضى اللّه عنه) قال: قال النبى (صلى اللّه عليه و آله‏ و سلّم): قال اللّه تبارك و تعالى:

يابن آدم ما دعوتنى و رجوتنى اغفرلك على ما كان فيك و ان اتيتنى بقرار الارض خطيئة اتيتك بقرارها مغفرة ما لم تشرك بى و ان اخطات حتى بلغ خطاياك عنان السماء ثم استغفرتنى غفرت لك.

اى فرزند آدم هر زمان كه مرا بخوانى و به من اميد داشته باشى تمام آنچه كه بر گردن توست مى‏بخشم و اگر به وسعت زمين همراه با گناه به پيش من آئى، من به وسعت زمين همراه با مغفرت به نزد تو مى‏آيم، مادامى كه شرك نورزى. و اگر مرتكب گناه شوى بنحوى كه گناهت به مرز آسمان برسد سپس استغفار كنى، ترا خواهم بخشيد.کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن بنی هاشمی خمینی میباشد.

طراحی و پیاده سازی: FARTECH/فرتک - فکور رایانه توسعه کویر -